ULUSAL ANTRENÖR GELİŞİM SEMİNERİ LEFKOŞE’DE DÜZENLENDİ

“Ulusal Antrenör Gelişim Semineri”, 10 – 12 Haziran 2017 tarihleri arasında KKTC ve Türkiye’den gelen 72 antrenörün katılımı ile Lefkoşa’da gerçekleştirildi.

2017 antrenör eğitim faaliyet planında yer alan KKTC Basketbol Federasyonu ve Yakın Doğu Üniversitesi’nin ev sahipliği ile organize edilen “Ulusal Antrenör Gelişim Semineri”, 10 – 12 Haziran 2017 tarihleri arasında KKTC ve Türkiye’den gelen 72 antrenörün katılımı ile Lefkoşa’da gerçekleştirildi.

Yakın Doğu Üniversitesi Spor Salonu’nda iki gün süren seminerde, Türkiye Basketbol Federasyonu Eğitim Kurulu Başkanı Yrd.Doç.Dr. Seyfi Savaş; ‘Turnuva Periyotlaması’, Eğitim Kurulu Üyesi Alaeddin Yakan; ‘Uzun oyuncu fundemantali’ ve Fastbreak – transation game’ konu başlıklarında teorik ve uygulamalı sunum gerçekleştirdiler.

Seminerin diğer oturumlarında ise Yakın Doğu Üniversitesi’ne; Federasyon Kupası, Bilyoner.com Kadınlar Basketbol Ligi ve Eurocup Avrupa Kupası şampiyonluğu ile üç kupa kazandıran Zafer Kalaycıoğlu; ‘Oyun kurucu fundemanteli ve pick and roll savunması’ konu başlıklarında sunum gerçekleştirdi.

Bu sunum sonrası, sertifika dağıtımı ile seminer sona erdi. KKTC Basketbol Federasyonu Başkanı Ertuğ Nasıroğlu; seminere ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren konuşmasında; “Bu tip eğitim faaliyetlerinin ülkemizde gerçekleştirilmesinin basketbolumuza önemli katkılar sağladığının bilinmesini isterim. Seminerin ülkemizde gerçekleşmesine vesile olan başta, Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanımız Sn. Hidayet Türkoğlu’na, CEO Sn. Ömer Onan’a, Genel Sekreter Sn. Serbülent Şengün’e ve Eğitim Kurulu Başkanı Sn. Dr.Seyfi Savaş’a şükranlarımı sunarım” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.