TÜRKİYE 2. LİG’İ “FİNAL AİLESİNE HAYIRLI OLSUN”

Final Gençlik, Sevinç

21 – 26 NİSAN 2009 Tarihleri arasında Kütahya’da yapılan EBBL Final grubu müsabakalarında 5 maçta 4 galibiyet alarak aynı puan ve averaj ile Türkiye 2.si olarak kuruluşumuzun ikinci senesinde 2. Lig’e çıkmak bizi çok mutlu etti. Çok uzun, zor ve meşakkatli bir serüvendi bu sezon başından 26 Nisan’a kadar olan süreç…

Bu süreci biraz anlatmak istiyorum. Sezona 12 grup ve yaklaşık 80 takımla başladık. 1. Tur sonunda ilk 3 takımlar 2. Tur’a yükseldi. Grup sayısı 6’ya, takım sayısı 36’ya indi. 2. Tur sonunda da yine ilk 3 sırayı alan takımlar 3. Tur’a yükseldiler. 3. Tur’da 3 grup ve 18 takım kıyasıya mücadele etti Alanya’da. Alanya’nın stresi daha zordu belki de her takım için. Son güne kadar gruplarında ilk 2 sırayı alacak takımlar belli olmadı. Sonunda 6 takım sezon başından itibaren 70’den fazla takımı geride bırakarak Kütahya’da 21-26 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan EBBL Final Grubu müsabakalarına katılma hakkını elde ettiler.

Kütahya’daki Final Grubu maçları da aynen Alanya’da olduğu gibi çok zorlu, kaliteli ve stresli geçti. Sadece 2 takım 4. gün yapılan maçlar sonunda 2. Lig’e çıkmayı garantilemişti. Biri Hacettepe ve biri de biz “FİNAL SPOR” Fakat son gün oynanan maçlar hem çıkacak diğer 2 takımı hem de sıralamayı, ilk 4 sırayı etkileyecek maçlardı… Son gün oynanan maçlar ile HAcattepe birinci, aynı puan ve averaj ile FİNAL SPOR ikinci, Yeni Nesil üçüncü ve Akhisar Belediyesi de 4. olarak 2. Lig’e çıkmaya hak kazandılar. Bizimle birlikte 2. Lig’e çıkan bu 3 takımı da son gün son anda lige çıkamayan 5. olan İstanbul Büyük Şehir ve 6. olan İzmir Büyük Şehir Belediye takımlarını da yürekten kutluyorum… Daha önce de söylediğim gibi bu yıl EBBL Li’gi çok kaliteli geçti. Lige çıkamayan 2 takımın yanında Alanya’da takılan en az 2-3 iyi takım daha vardı. Basketbol Federasyonu’nun bence 2. Lig takım sayısı, 3. Lig’in kurulması ve onun altında da EBBL Liginin devam etmesi gibi konuları içeren genel bir toplantı yapmasında, yeniden bir durum değerlendirmesi içine gitmesinde, görüş almasında fayda var.

cecb4034

Sezon başında hedefimiz olan 2. Lig’e çıkma grurunu yaşıyor olmak bizi çok mutlu ediyor. Tüm sporcularımı , teknik kadromu başarılarından dolayı kutluyorum. Bizlerden hiçbir desteğini esirgemeyen her fırsatta yanımızda olan kulüp başkanıımız Sn. İhsan ÖZEN’e, Basketbol Şube Sorumlumuz ve İl Temsilcisi Sn. Yasin TAŞEL’e, hep yanımızda olan Genel Koordinatör Sn. TAhsin YILDIRIM’a her maç bizimle stresi yaşayan , takımı yalnız bırakmayan İsmail AMCA’mıza, Mini sponsorumuz BALGODİ’ye , Yönetim kurulu üyelerimize ve sezon başından beri her gittiğimiz ilde bizlerden desteklerini, yardımlarını esirgemeyen Final Dersaneleri yöneticileri ve sevgili öğrenci kardeşlerimize sonsuz teşekkürler ediyorum.

“2. LİG” FİNAL AİLESİNE HAYIRLI OLSUN…

Uğur ÖZMEN
Genel Menajer

Sosyal Ağlarda Paylaşın

“TÜRKİYE 2. LİG’İ “FİNAL AİLESİNE HAYIRLI OLSUN”” için bir cevap

  1. AHMET BOZKURT dedi ki:

    2.LİG DE BAŞARILAR DİLERİM…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.