TURGAY DEMİREL NBA’DEKİ OYUNCULARIMIZIN PERFORMANSINI DEĞERLENDİRDİ

0

Milli oyuncumuz Hidayet Türkoğlu’nun Washington’daki maçını izleyen Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, NBA’deki temsilcilerimizin performansını değerlendirdi.
Washington’a, Wizards’la maçlar oynayan Toronto Raptors’tan milli takım kaptanı Hidayet Türkoğlu‘nu ve Milwaukee Bucks’tan Ersan İlyasova‘yı izlemeye geldiklerini ifade eden Turgay Demirel, milli takım menajerleriyle birlikte 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası öncesi onlarla burada birtakım toplantılar yaptıklarını ve bu yazki programın hazırlıklarını konuştuklarını bildirdi.
Demirel, Dünya Şampiyonası’nın kura çekimleri için kendisinin Türkiye’ye döneceğini, ekibin geri kalanının ise Chicago’da Hidayet‘in, Utah’ta da Mehmet Okur‘un maçını izleyeceklerini belirtti.
Orlando Magic’te çok başarılı bir sezon geçiren Hidayet’in bu yıl yeni bir takıma gittiğine işaret eden Turgay Demirel, ”Yeni takımında bir adaptasyon süresi geçireceği kesin. Ayrıca Toronto geçen seneki Orlando kadar kuvvetli bir ekip de değil, ama mutlaka daha iyi olacaklar. Hidayet’in de bu takıma çok yardımcı olacağını düşünüyorum” diye konuştu.
Demirel, Milwaukee Bucks’ta da Ersan‘ın bu yıl gayet iyi oynadığını ifade ederek, ”Her ne kadar Washington’daki maçta çok süre bulamadıysa da performansı hem bizi hem kulüp yöneticilerini çok memnun edecek düzeyde” dedi.

4

Hem Hidayet hem de Ersan‘ın bu yaz milli takıma çok katkı vereceğini düşündüğünü belirten Demirel, Mehmet Okur‘u henüz izlemediklerini, Harun Erdenay‘ın Utah‘a gidip kendisini izleyeceğini kaydetti.

Demirel, ”Ümit ederim Mehmet Okur da aynı şekilde bir sakatlığı olmadan aramıza katılabilirse, Türk basketbol milli takımının Dünya Şampiyonası’nda en iyi dereceyi elde etmesi için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklardır” diye konuştu.

Kaynak:AA

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.