TOFAŞ’IN TÜRKİYE KUPASINDA ÇEYREK FİNAL ŞANSI DEVAM EDİYOR

Spor Toto Türkiye Kupası Elemelerinde B Grubu’nda ikinci gün maçları tamamlanırken, alınan sonuçların ardından Fenerbahçe Ülker 8’li finalleri büyük ölçüde garantiledi.

Erzurum’da dün başlayan Spor Toto Türkiye Kupası Elemelerinde B Grubu maçlarında, günün ilk mücadelesi Olin Edirne ile Mersin Büyükşehir Belediye arasında oynandı. Mersin temsilcisi karşılamayı 69-76’lık skorla kazanarak gruptan çıkma şansını korudu. İkinci maçta ise Fenerbahçe Ülker ile Tofaş takımları karşılaştı. Sarı Lacivertliler, bu sonuçla Spor Toto Türkiye Kupası 8’li Finalleri’ne kalmayı büyük ölçüde garantilerken, Tofaş’ın gruptan çıkma şansı ise hala sürüyor.

Alınan bu sonuçların ardından Fenerbahçe Ülker, namağlup olarak gruptaki liderliğini korurken, 1 galibiyet ve 1 mağlubiyetli Olin Edirne ile Mersin BŞB, Sarı-Lacivertli ekibin hemen arkasında yer aldı. Henüz galibiyeti bulunmayan Tofaş ise B Grubu’nun son sırasında bulunuyor.

Yarın oynanacak ilk karşılaşmada Tofaş’ın Mersin BŞB’yi 5 sayı ve üzeri farkla yenmesi durumunda Bursa temsilcisi, Fenerbahçe Ülker’in galibiyetini bekleyecek. Mersin temsilcisinin kazanması ve Sarı-Lacivertli ekibin de Olin Edirne’yi yenmesi durumunda ise Mersin BŞB ikinci olarak 8’li finallere adını yazdıracak. Edirne temsilcisinin ise Fenerbahçe Ülker’i yenmesi ve Mersin Büyükşehir Belediye’nin de Tofaş’a yenilmesi durumunda grupta birinci sırayı Olin Edirne, ikinci sırayı da Sarı-Lacivertliler alacak. Son ihtimal ise günün ilk maçını Mersin BŞB’nin ikinci maçını da Olin Edirne takımının kazanması. Bu durumda ise Olin Edirne’nin 7 sayıyla yenmesi halinde Mersin ile Edirne temsilcileri son 8 takım arasına adını yazdıracak.( www.tbf.org.tr)

Spor Toto Türkiye Kupası B Grubu’nda oluşan puan durumu ve 8 Ekim Cumartesi günün programı şu şekilde;

8 Ekim Cumartesi
15:30 Tofaş – Mersin BŞB
18:00 Fenerbahçe Ülker – Olin Edirne


Takım O G M A Y P
    Fenerbahçe Ülker
2 2 0 170 142 4
    Olin Edirne
2 1 1 153 151 3
    Mersin BŞB
2 1 1 148 153 3
    Tofaş
2 0 2 142 167 2

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.