TOFAŞ SON ÇEYREKTE KAYBETTİ

Ülker Sports Arena’da oynanan müsabakaya Stipcevic, Samet Geyik, Marcus Denmon, Elonu ve Serhat Çetin beşiyle başlayan Kırmızı Beyazlılar, Elonu, Stipcevic ve Samet’in basketleriyle 5. dakikayı 9-7 önde geçti. Ev sahibi ekibin hızlı hücumlarına pota altından bulduğu sayılarla cevap veren TOFAŞ, ilk çeyreği 18-17 üstün tamamladı.

İkinci periyota da Balazic’in üç sayılık basketiyle başlayan Bursa temsilcisi, yaptığı başarılı savunma ile ilk 2 dakika 11 saniyede rakibinin sayı üretmesini engel oldu. Serhat Çetin ve Balazic’in basketleriyle 14. dakikada farkı 6’ya (20-26) çıkaran Kırmızı Beyazlılar, yakaladığı hızlı hücumlardan boş dönünce ara bir anda kapandı. Balazic ve Denmon’un sayılarıyla farkı korumaya çalışan TOFAŞ, 17.21’inci dakikada 32-21 geriye düştü. Sekulic ile üst üste sayılar bulan Fenerbahçe, soyunma odasına 34-33 önde giden taraf oldu.

Üçüncü çeyreğe 7-0’lık seri ile başlayan TOFAŞ, 24. dakikayı 40-37’lik skorla önde geçti. Denmon, Evren Büker ve Doğan Şenli’nin basketleriyle arayı açmak isteyen Kırmızı Beyazlılar, başarılı bir savunma yapsa da ev sahibi ekip, Sekulic ve Mekkaleb ile pota altından sayılar bularak oyunda kaldı. Sarı Lacivertlilerde Preldzic’in basketiyle maça yeniden denge gelirken (46-46), periyodun sonuna doğru 12-0’lık seri yakalayan Fenerbahçe, final periyoduna 51-49’luk üstünlükle girdi.

Karşılıklı basketlerle başlayan dördüncü çeyrekte ev sahibi ekibin Elonu’nun basketleriyle öne geçen TOFAŞ, Ömer Onan ve Mekkaleb’i durduramadı. 33’üncü dakikayı 57-52 geride geçen Kırmızı Beyazlılar, Doğan Şenli ve Hakan’ın şutlarında sayıyı bulamadı. Balazic’in üç sayılık basketiyle farkı yeniden 2 sayıya indiren konuk ekip, son 4 dakikada Denmon ve Serhat Çetin ile üst üste potaya gitse de sayı üretmekte zorlandı. Son bölümde farkı iyice açan Fenerbahçe Ülker parkeden 70-59 galip ayrıldı.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.