TOFAŞ, FİNAL’İ MAĞLUP ETTİ

Gençler Kategorisinin en önemli maçında Tofaş ile Final Gençlik mücadele etti. Çekirge Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmada Final, dizinden sakatlanan guardı Cem Koçal ve uzun oyuncusu Burak Dilmenler’den eksik çıktı. İlk sayılar Final’den geldi ve ilk 2 dakika Final’in 0-4’lük üstünlüğü ile geçildi. Bu dakikadan sonra toparlanan Tofaş, 8-0’lık bir seri yakalayarak 5. dakikada skoru 8-4’e getirdi. Tofaş’ta Yiğit Emre Mirza erken faul problemine girdi. Final antrenörü Levent Günenme’nin molası geldi ama bu moladan dönüşte Tevfik Akdamar’ın sayısı geldi ve seri 10-0’a uzadı. Final’in seriyi bozan sayısı Utku’nun serbest atışından geldi ve 6. dakikada skor 12-5’e geldi. Utku Bayraktar ve Hakan Arın’ın basketleri ile hücumda hareketlenen Final Gençlik, sonradan oyuna giren Samet Geyik’in sayılarına engel olamayınca son 2 dakikaya Tofaş, 15-8 önde girdi. Burak Burhan ve Gökhan Aydın sayıları ile farkı açan Tofaş, ilk çeyreği 21-11 önde kapattı.


İkinci çeyreğe Final, Metehan Kaya’nın basketleri ile başladı. Berkan Karaman ve Muhsin Yaşar ile sayılar bulan Tofaş, farkı korudu ve 4. dakika 29-19 Tofaş üstünlüğü ile geçildi. Karşılıklı basketlere geçen arada Tofaş, Can Efe Yıldırım ile sayılar üretti ve ilk yarıyı 38-24 önde kapattı.
İkinci yarıya Hakan Arın’ın basketleri ile başlayan Finali farkı tekrar 10 sayıya indirdi. Ayberk Oral’ın basketi ile 6-0’lık bir seri yakalayn Final, skoru 38-30 yaptı. Yiğit Emre Mirza hücum ribaundundan ürettiği sayı ile farkı tekrar 10 sayıya çıkardı. Burakcan Ulu ve Hakan Arı’nın basket faulü, bitime 5 dakika kala skoru Tofaş lehine 42-36 yaptı. Gökhan’ın sayıları ile toparlanan Tofaş, son 4 dakikaya 47-36 önde girdi. Tunç Çalı’nın basketleri ile son dakikaya farkı 7 sayıya indirerek giren Final, Nazif Varol ile de son hücumu iyi değerlendirince son çeyreğe girerken farkı 50-44 ile 6 sayıya indirdi.
Son çeyreğe Ayberk’in sayıları ile giren Final skoru Tofaş lehine 50-46’ya getirdi. Tevfik Akdamar ile sayılar bulan Tofaş, çeyreğin 3. dakikasında skoru 55-47’ye getirdi. İhsan Üğütücü’nün serbest atıştan bulduğu sayılar ile Final farkı tekrar azalttı. Tevfik Akdamar’ın sayıları son 2 dakikaya Tofaş’ı 69-58 önde soktu. Son dakikalarda farkı koruyan Tofaş sahadan 75-61 galip ayırldı.
TOFAŞ: Tevfik 14, Kerem 1, Burak Hacıismail 2, Adnan 3, Burak Burhan 13, Gökhan 4, Berkan 6 , Samet 8, Can Efe 4, Muhsin 4, Yiğit Emre 9, Mert 5
FİNAL: Hüseyin 4, Nazif 2, İhsan 4, Tunç 3, Hakan 6, Göktuğ 3, Utku 13, Ayberk 6, Burakcan 6, Kaan 1, Emre 4, Metehan 9

Sosyal Ağlarda Paylaşın

“TOFAŞ, FİNAL’İ MAĞLUP ETTİ” için bir cevap

  1. Berko dedi ki:

    gözlerinden öperim nazifciğim berk and murat :D

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.