TOFAŞ, ERDEMİR’İ GEÇTİ

Beko Basketbol Ligi ilk maçında deplasmanda Mersin Büyükşehir Belediyesi’ni 72-61 mağlup eden Tofaş, sezonun ikinci maçında Gemlik Spor Salonu’nda Erdemirspor ile karşı karşıya geliyor. Kırmızı-Beyazlı ekip sahaya Steele, Nichols, İnanç, Ruzic ve Zuza beşi ile çıktı. İlk sayılar İnanç’ın asisti ile Nichols’ten geldi. Steele’nin üçlüğene Mutlu ile üçlük veren Erdemir skoru 5-5’e getirdi. Henderson’un ve Soner’in üçlükleri ile sayılar üreten Erdemir’e karşılığı Zuza’nın basket faulü ve Nichols’ün hızlı hücumdan bulduğu sayılar bitime 4 dakika kala skoru 14-11’e getirdi. Bu dakikadan sonra Wesson ile etkili olan Erdemir, skorda tutunmaya çalısa da Buckman’ın basket faulü farkı tekrar 8 sayıya çıkardı. Çeyreğin son hücumunu değerlendiremeyen Erdemir’e karşı Tofaş ilk çeyreği 23-17 önde kapattı.

Tofaş ikinci çeyreğe Kenan, Barış, Can, Samet ve Buckman beşi ile çıktı. İkinci çeyreğe Samet’in asisti ile Buckman’ın sayısı ile başladı Tofaş. Henderson ve Mutlu Akpınar ile etkili olan Erdemir, ikinci çeyreğin 3. dakikasında skoru 27-24’e getirdi. Nichols ve Ruzic’in sayıları ile hücumda toparlanan temsilcimiz skoru 32-25’e getirdi. Karşılıklı basketlerle geçen sürenin ardından ilk çeyrek 39-31 Tofaş üstünlüğü ile bitti.

Tofaş üçüncü çeyreğe Steele, Nichols, İnanç, Ruzic ve Buckman beşi ile çıktı. Çeyreğe hızlı başlayan Erdemir, Henderson’un sayıları ile farkı 3 sayıya kadar indirse de hücumda toparlanan temsilcimiz 5. dakikada farkı tekrar 8 sayıya çıkardı. Bu dakikadan sonra Steele’nin faul problemine girmesi ile hücumda sıkıntı yaşayan Tofaş, Erdemir’in bitime 3 dakika kala 44-45 öne geçmesine engel olamadı. Buckman’ın savunma da ve hücumdaki katkıları ile toparlanan temsilcimiz çeyreğin son dakikasına 50-47 önde girdi. Soner Şentürk’ün üçlüğü ile Erdemir, son çeyreğe 51-52 önde girdi.

Tofaş son çeyreğe Steele, Nichols, İnanç, Ruzic ve Zuza beşi ile başladı. Wesson ile pota altında etkili olan Erdemir’e karşılık Ruzic’ten geldi ve karşılıklı basketlerle geçen sürenin ardından 4. dakikaya 58-58’lik eşitlikle girildi. Rakibinin yaptığı alan savunmasına karşı Nichols ve Ruzic’in sayılar bulan temsilcimiz son 5 dakikaya 67-60 önde girdi. Erdemir moladan Henderson’un üçlüğü ile dönse de Nichols ile bir üçlük daha bulanTofaş skoru bitime 3 dakika kala 70-63’e gitirdi. Son dakikaya savunma da Erdemir’e sayı imkanı vermeyen ve Buckman ile sayılar bulan kırmızı beyazlı ekip 74-65 önde girdi.

Son dakikada Melih Yıldız ve Wesson ile Erdemir sayılar bulsa da Tofaş sahadan 74-70 galip ayrıldı.
Tofaş: Steele 10 sayı, Nichols 24, Uğur, Samet 2, Can, Barış 1, İnanç 2, Ruzic 19, Can Özcan, Zuza 3, Buckman 13, Kenan

Sosyal Ağlarda Paylaşın

“TOFAŞ, ERDEMİR’İ GEÇTİ” için bir cevap

  1. mustafa dedi ki:

    74 sayının 69 u yabancılardan doğru yoldayız demek yola devam

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.