TOFAŞ 79 – BC ASTANA 80

Hazırlıklarını sürdüren Tofaş , hazırlık maçında BC Astana ile mücadele etti.

Pazar günü Beko Basketbol Ligi’nin 3. Haftasında İzmir deplasmanında Aliağa Petkim ile mücadele edecek olan Tofaş ,  hazırlıklar kapsamında Gemlik’te Kazakistan takımı BC Astana ile mücadele etti. Takımımız sahaya Steele, İnanç, Nichols, Ruzic ve Zuza beşi ile çıkıyor. İnanç Koç’un basketleri ile maça iyi başlayan takımımız, Zuza’nın serbest atış sayıları ile seriyi 6-0’a getirdi. Eski Galatasaraylı Jerry Johnson ve eski oyuncumuz Selim Saygın ile sayılar bulan BC Astana, 0-8’lik seri ile öne geçti. Karşılıklı basketlerle geçen sürede A Takımımız, son 2 dakikaya 13-12 önde girdi ve ilk çeyreği de 16-13 önde kapattı.
İkinci çeyreğe Can, Barış, Can Özcan, Buckman, Sertaç beşi ile başladık. Buckman ve Barış’ın sayıları ile 6-0’lık bir seri yakalayan takımımız 2. dakikaya 21-15 önde girdi. Steele ile sayılar bulan ekibimiz rakibnin farkı kapamasına engel oldu. Yaptığı oyuncu değişiklikleri ile rakibimiz oyundan kopmamaya çalıştı. İnanç Koç ve Buckman’ın sayıları ile farkı koruyan takımımız son 2 dakikaya 35-27 önde girdi. Johnson’un sayılarına engel olamayan Tofaş, ilk yarıyı 39-32 önde kapattı.
Üçüncü çeyreğe takımımız Steele, Nichols, Barış, Buckman ve Ruzic beşi ile başladı. Nichols ve Steele’nin sayıları ile çeyreğe hızlı başlayan Tofaş’a karşılık hızlı hücum sayıları ile etkili olan Astana takımı 4. dakikada skoru Tofaş lehine 49-45’e getirdi. Hücumda sayı üretmekte sıkıntı yaşayan takımımız rakibinin hızlı hücumdan bulduğu sayılara engel olamadı ve son çeyreğe girerken Tofaş, Kenan’ın basket ile skoru 62-58’e getirdi.
Takımımız son çeyreğe Kenan, Can A., Can Ö., Buckman ve Zuza beşi ile başladı. Karşılıklı basketlerle geçen sürenin ardından oyuna ağırlığını koyan taraf Astana oldu ve son 5 dakikaya 66-66 eşitlikle girildi. Can Özcan’ın serbest atıştan bulduğu sayı ile tekrar öne geçen takımımıza karşılığı pota altından bulduğu sayılar ile veren Astana uzun bir aradan sonra bitime 4 dakika kala 67-68 ile tekrar öne geçti. Johnson’un sayıları ile üstünlüğünü koruyan Astana, son 1.30’a 74-78 önde girdi. Son hücumlardan boş dönen takımımız sahadan 79-80 mağlup ayrıldı.

Tofaş: Steele 4, Nichols 9, Uğur, Samet 1, Can A. 3, Barış 7, İnanç 7, Ruzic 2, Can Ö. 7, Volkan 2, Zuza 14, Buckman 18, Kenan 3, Sertaç 2.

 

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.