TEMSİLCİMİZ 2’DE 2 YAPTI

Türkiye Kadınlar Basketbol 2.Ligi’nde   Edirnespor Kadın Basketbol Takımı rakibi temsilcimiz Bursa Büyükşehir Basketbol takımı’na 66-60 mağlup oldu.

250 kadar basketbolseverin tribğünlerde yerini aldığı ve Olin Edirne anasponsoru Edirne Yağ Sanayi Genel Müdürü Edip Ağaoğulları, Gençlik Spor İl Müdürü Serhat Ocak, Olin Edirne Başantrenörü Gökhan Taştimur, Olin Edirne yönetim kurulu üyeleri Okan Hamami, Ender Özden, Olin Edirne Genel Menajeri Serdar Yiğitsoy ve Edirnespor Basketbol Kulübü Başkanı Murat Boyacıoğlu’nun da birlikte izlediği maça Edirnespor Ecem Öztekin,Yeliz Kamer, Duygu Sarı, Elif Doygun ve Gizem Birdan beşiyle başlarken, konuk ekip Ebru Ağar, Şeyma Kum, Bircan Aydemir, Nurten Erol ve Begüm Kumtepeli beşiyle sahada yerini aldı.
Maç Edirnespor’un Elif’in elinden bulduğu basket ile başlarken ilk 2 dakika 5-2 Edirnespor’un üstünlüğünde geçildi. Sonraki 3 dakika karşılıklı basketlerle aşılırken 5 dakikada Edirnespor 11-8’lik üstünlüğü yakaladı. Kalan bölümde de takımlar karşılıklı basketleri bulsalarda Bursa BŞB boyalı alan üstünlüğünü sürdürünce periyot konuk ekip lehine 16-14 sonuçlandı.

İkinci periyot Yeliz’in basketiyle eşitlikle başladı:16-16. İlk beş dakika sona ererken Edirnespor Ecen öztekin’in turnike basketiyle 22-18 öne geçti.

Kalan dakikalarda Edirnespor özellikle boyalı alanda rakibine üstünlük kuramayınca ve ribauntlarda da istediği başarıyı yakalayamayınca son 2 dakikaya 28-23 Bursa BŞB üstünlüğünde girildi. Son dakikaya top çalmayla başlayan hızlı Edirnespor hücumunda Ece’nin asistiyle topla buluşan Gizem’in basket faulü ve ardından serbest atıştan kazandığı sayı ile takımlar soyunma odasına Bursa BŞB’nin 28-26 üstünlüğünde gittiler.

Üçüncü periyot Bursa BŞB’den Bircan Aydemir’in üç sayılık atışıyla başladı ve konuk ekip farkı 5 sayıya taşıdı: 26-31. Kalan dakikalarda Edirnespor’un yakaladığı 10-2’lik bir seri ile beşinci dakika 36-36 eşitlikle geçildi. Daha sonra takımlar karşılıklı buldukları sayılarla son periyota 50-48 Bursa ekibinin üstünlüğünde girildi.

Bu periyotta hem tecrübe hem de kadro derinliği açısından Bursa BŞB2nin farkı artırması beklenirken Edirnespor’lu oyuncuların üstün gayreti ve mücadele azmi ile maçın Bursa takımından yana kopması gerçekleşmedi ve son beş dakikaya yine eşitlikle girildi 55-55.

Ama periyotun ikinci beş dakikasında Edirnespor iki oyuncusunun 5 faulle oyun dışı kalması ve rotasyon darlığından girdiği yorgunluk sonucunda ard arda yaşadığı top kayıpları sonucunda rakibini öne geçmesine ve maçı 66-60 kaybetmesine engel olamadı.

Edirnespor’da kaptan Yeliz 28 ve Gizem Birdan 19 sayı ile çift haneli rakamlara ulaşan oyuncular olurken, Bursa BŞB’de 4 oyuncu çift haneli sayılar ürettiler. En skorer oyuncu ise 16 sayı ile Nurten Erol oldu.

Salon: Mimar Sinan Spor Salonu

Hakemler: Burak Demir-Onur Yıldız

Edirnespor (60): Ecem Mine Öztekin (38.24 dk-3 sayı-10 rib-10 Asist), Yeliz Kamer (40 dk-28 sayı-7 rib), Gülçin İpek , Meral Mert (1 dak.), Duygu Sarı (18.10 dk-5 sayı-10 rib-2Asist)

Sema Yaman (04.26 dk-1 rib) Tuğba Öztürk (06.47 dk), Hande Koç (12.23 dk-2 rib) Gülsüm Yörük, Melis Öztürk (01.16 dk), Elif Doygun (31.50 dk- 5 sayı-3 rib-1 Asist), Gizem Birdan (39.37 dk-19 sayı-5 rib)

Antrenör: Sezer PARLAK

Bursa BŞB (66): Ebru Ağar (27.03 dk-12 sayı-8 rib-2Asist), Şeyma Kum (22.47 dk-12 sayı- -3Asist), Ceren Nebioğlu (22.34 dk-2 sayı-1 rib-2 Asist), Bircan Aydemir (25.00 dk-13 sayı-10 rib-2 Asist), Ayşenur Arslan (08.00 dk -4 rib), Nurten Erol (28.44 dk-16 sayı-17 rib), Aslıhan Anbarcı (19.49dk-2sayı-2 rib-1 Asist), Ezginur Koç (04.48 dk-1 rib), Ecem Yılmaz (03.58 dk-1 rib), Begüm Kumtepeli (06.23 dk-2 rib), Gülgün Bulut (38.24 dk-3 sayı-10 rib-10 Asist), Aycan Birgül Aktaş (02.30 dk-3 rib)

Antrenör: Mehmet İshak ERDİNÇ

Maç Sonu Görüşleri

Maçtan sonra yapılan Basın toplantısına Edirnespor’dan antrenör Sezer Parlak ve kaptan Yeliz Kamer katılırken Bursa BŞB ise antrenör Mehmet İshak Erdinç ve kaptan Bircan Aydemir ile yer aldı.

Galip takım antrenörü Mehmet İshak Erdinç, farklı galibiyet bekledikleri maçta Edirnespor’u gösterdiği direnç nedeniyle tebrik ederken hedeflerinin Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi olduğunu söyledi. Erdinç’in görüşleri şöyle: Edirnespor’un 15 gün içinde kurulduğunu ve ligde yer aldığını yakından biliyorum. Bugün sahada gösterdikleri mücadele nedeniyle onları kutluyorum. Edirne’yi bir basketbol şehri olarak biliyorum. Olin Edirne öncülüğünde bu şehirde basketbolun daha da gelişmesini isterim. Olin dirne Beko Basketbol Ligi’ne renk katan bir takım. Umarım Kadınlar Basketbol Ligi’ne de renk katarlar ve kalıcı başarılara imza atarlar. Biz ise kadın basketboluna 6 yıldır yatırım yapıyoruz ve 4 yıldır ligde yer alıyoruz. Oyuncularımızın tümü alt yapıdan. Dışarıdan aldığımız tek oyuncumuz yok. Örnek olmak istiyoruz. Amacımız bu yıl Türkiye adınlar Basketbol ligi’ne yükselmek. Açıkçası maçtan önce farklı galip geleceğimizi düşünüyordum ama Edirnespor sahada gösterdiği mücadeleci oyunuyla buna izin vermesi. Edirnespor’un zaman içinde daha başarılı sonuçlar alacağına inanıyorum” derken kaptan Birca ise şunları söyledi: “İkili mücadelenin güçlü geçtiği bir maç oldu. Yeni kurulan bir takımla oynadık ve çok zevkli bir maç oldu. Kazandığımız için mutluyuz“.

Edirnespor antrenörü Sezer Parlak ise Bursa BŞB’yi kutlayarak başladığı konuşmasında kendi oyuncularını da tebrik ederek şunları söyledi: “Edirnespor Asket’in kurulmasını çok önemli buluyorum. Çok zor şartlar altında ve 15 gün gibi kısa bir süre içinde bu takımı oluşturduk. Oyuncularımı bugün ki mücadelelerinden ötürü kutluyorum. Çok iyi mücadele ettiler. Fazla çalışma imkanımız olmadı. Oyuncularımızın bir bölümü İstanbul’da oturuyor. Sadece hafta sonu bir kez bir arada çalışma imkanımız oldu. Baskı karşısında zorlanmamız antrenman eksikliğimizden kaynaklandı. Ribaunt üstünlüğü maçı rakibimizin kazanmasına neden oldu. Ama ben memnunum ve birkaç takviye ile daha iyi yerlere geleceğimize inanıyorum”. Kaptan Yeliz ise “Elimizden geleni yaptık. Yeni bir takımız ama iyi bir takım olacağımıza inanıyorum. Daha fazla antrenman yapıp, daha iyi yerlere geleceğiz”.

kaynak : edirnebasket.com

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.