TED KOLEJ ŞAMPİYON VE NAMAĞ….

Şampiyon, Bursa Kolejliler

Bursa Genç Erkekler Kategorisinde sezon henüz bitmese de Bursa Kolejliler Tofaş’ı mağlup ederek liderliği garantiledi. Oyananan ilk grup maçları öncesi kimsenin tahmin etmediği büyük bir başarıya imza atan Bursa Kolejliler, Genç Erkekler Türkiye Şampiyonasında ilimizi seri başı olarak temsil edecek.

BURSA KOLEJLİLER NAMAĞ…

Final Gençlik ile önemli bir maçı kalan Bursa Kolejliler bu maçıda kazanırsa Tofaş, Final Gençlik, Yeşim ve Oyak Renault gibi kulüplerin arasından sıyrılarak namağlup şampiyon olmuş olacak. Eğer son maçta Bursa Kolejliler, Final’i mağlup ederse Tofaş sezonu ikinci noktalayacak. Final Gençlik bu maçtan galip ayrılırsa 2. liği elde edecek.

Levent Erdoğan, Bursa Kolejliler, yeşim

Baş anternör Levent Erdoğan ise  “Kimsenin beklemediği bir başarıya imza attık. Bölgesel ligte oynamak bu genç oyunculara çok büyük tecrübeler kazandırdı ve bu tecrübeleri de Gençler Play-off maçlarında çok iyi kullandık. Kadromuzun iskeletini oluşturan oyuncuların pek çoğu eski kulüplerinde az süre aldılar. En büyük motivasyonları kendilerini göstermek oldu. Bu motivasyon ile daha hırslı ve istekli çalıştılar ve başarı kendiliğinden geldi. Sezon içerisinde inanılmaz bir özveri örneği gösterdik. Sezonun son maçı olan Final Gençlik maçı ile sezon başından beri oynadığımız maç sayısı Bölgesel Lig, Hazırlık Maçları, Grup Maçları ve play-off maçları ile toplam  60 olacak. Bu toplam 60 maç ile Genç Erkekler Türkiye Şampiyonasına en iyi şekilde hazırlandık ve hazırlıklarımıza devam ediyoruz.

Bu başarıyı elde ederken en büyük avantajımız bize hep destek olan Bursa Ted Kolej’in yöneticileri Cem Güzel ve Deniz Dalgıç’ın basketbolun içinden gelmiş olmalarıydı. Özellikle ikisininde maçlarımıza gelip seyretmeleri hatta Cem Güzel’in antrenmanlarımıza girerek oyunculara tecrübelerini aktarması takımımıza çok büyük moral verdi. İki değerli yöneticinin de oyuncuların takım olgusu içerisinde hareket etmesinde pozitif etkileri oldu. Bu pozitif etkiler sonucunda kimsenin ihtimal vemediği şampiyonluğa ulaştık. Sezon başından itibaren bize hep destek olan  ve bu güzel tesislerde antrenman yapmamızı sağlayan Ted Kolej’in kurucu ve yöneticilerine de sizin aracılığınız ile tekrar takımımın adını teşekkür etmek istiyorum.

Bu seneki Gençler Türkiye Şampiyonası ile baş antrenör olarak toplam 18. Türkiye Şampiyonam olacak. Ayrıca bu başarının bir şeyi kanıtladığını düşünüyorum. Bu tür organizasyonların başında deneyimli antrenörlerin olması işlerin daha iyi yürümesini de sağlıyor.” dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

“TED KOLEJ ŞAMPİYON VE NAMAĞ….” için 8 cevap

 1. BİR BASKETBOLSEVER dedi ki:

  TED Bursa Kolejini ve Antr. Levent Erdoğan’ı kutluyorum. TED’e geldiği ilk günden beri çok güzel şeyler yarattı. Bildiğim ve takip ettiğim kadarı ile aşağıdan da iyi bir ekibi geliyor. 1997’liler. Toplama 1 genç takımla hem Bölgesel ligde iyi maçlar oynadılar. Hem de daha maçlar tamamlanmadan gençler ligini 1. bitirmeyi garantilediler. Başarılarının devamını diliyorum. BİR BASKETBOLSEVER

 2. şevki yıldırım dedi ki:

  bursa kolejlileri tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum

 3. mehmet dedi ki:

  Leven Erdoğanı tebrik eder başarılar dilerimmm…

 4. AHMET BOZKURT dedi ki:

  TED KOLEJİN İDARECİ , ANTRENÖR VE OYUNCULARINI TEBRİK EDERİM.BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM…

 5. izleyeci dedi ki:

  ted kolej takımının maçlarını izledm bazılarını gördüğüm kadarıyla bu ilk üçe giren takımlrn içinde en takım oyunu oynayan onlar ve sahada cok mücadele ediolar tebrikler ted kolej haketti bunu…

 6. murat dedi ki:

  tebrikler levent abim başarılar dilerim şampiyonada

 7. Emrah Akcaay dedi ki:

  Tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.

 8. tezcan ilhan dedi ki:

  arkadaşım tebikler başarılarının devamını diliyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.