TB2L FİNAL GRUBU BASIN TOPLANTISI YAPILDI

basintoplantisi0809

28-30 Nisan tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilecek olan Türkiye Basketbol İkinci Ligi Final Grubu ilk tur müsabakalarının basın toplantısı bugün gerçekleştirildi.

Rixos Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısına, Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Metin Şahin, Konya Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Yıldız, TBF Erkek Ligleri Koordinatörü Ayhan Özgümüş ve Ligler Direktörlüğünden Murat Tümer, Konya Basketbol İl Temsilcisi Alper Arıkoğlu, kulüp temsilcileri, antrenörleri ve oyuncuları ile basın mensupları katıldılar.

Basın toplantısının sunumunu yapan TBF Erkek Ligleri Koordinatörü Ayhan Özgümüş, herkese hoş geldin dileklerini sunarken tüm takımlara da başarılar diledi. Özgümüş daha sonra sözü TBF Asbaşkanı Metin Şahin’e bıraktı.

Toplantıda ilk sözü alan Türkiye Basketbol Federasyonu Asbaşkanı Metin Şahin, tüm katılımcıları Basketbol Federasyonu adına selamladığını söyledi. Şahin, sözlerine şöyle devam etti; “Böylesine güzel ve zorlu bir turnuva öncesinde öncelikle tüm takımlara başarılar diliyorum. Hepiniz zor bir süreçten geçerek buraya geldiniz. Türkiye Basketbol İkinci Ligi’nin çekişmesi, Beko Basketbol Ligi’ni aratmayacak düzeyde. Dün de Bölgesel Ligin Finalleri tamamlandı. Oradan da 4 takımımız İkinci Lige yükseldi. Türkiye’de basketbol her yönüyle ülkemize yakışır bir şekilde büyük bir çekişme ile oynanıyor ve devam ediyor. Burada 3 gün zorlu maçlar oynanacak. Rövanş maçları da Antalya’da oynanacak. Konya ve Antalya illerini Türkiye Basketbol Federasyonu olarak, kulüplerimizin de görüşlerini dikkate alarak seçtik. Konya’da basketbol oldukça güzel bir yere sahip. Buranın yöneticilerinden, İl Müdürü Muhittin Yıldız üst düzey bir destek ile turnuvaların üstesinden geliyor. İl Temsilcisi Alper Arıkoğlu da, turnuvanın kusursuz geçmesi için büyük bir çaba harcıyor. Hem Muhittin Yıldız’a hem de Alper Arıkoğlu’na teşekkür ediyorum. “

Daha sonra söz alan Gençlik ve Spor İl Müdürü Muhittin Yıldız ise yine böyle güzel ve büyük bir organizasyona evsahipliği yapmanın mutluluğu içinde olduklarını belirtirken, “Söz konusu basketbol olduğu zaman çok rahat konuşuyorum. Şuanda basketbolumuz gerçekten de oldukça üst düzeyde. Basketbolumuzun bu günlere gelmesinde büyük emeği olan Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel’e ve ekip arkadaşlarına çok teşekkür ediyorum. 3 gün boyunca çok çekişmeli ve zorlu maçlar oynanacak. Ben tüm takımlarımıza şimdiden başarılar diliyorum. Maçlarımız da Selçuklu Belediyesi Spor Salonu’nda oynanacak. Bu turnuvanın Türk basketboluna katkılar sağlamasını diliyorum” dedi.

Konya Basketbol İl Temsilcisi Alper Arıkoğlu da Konya’nın Mevlana şehir olmasının yanı sıra basketbol şehir olması için de yoğun uğraş verdiklerinin altını çizerek, “Göreve geldiğimiz günden beri, Gençler Türkiye Şampiyonası, Efes World Cup gibi büyük turnuvaları gerçekleştirdik. Sayın Federasyon Başkanımız ve Yönetim Kurulumuz bize çok büyük destekler verdiler. En son olarak da TB2L Final Grubu’nun ilk tur müsabakalarının evsahipliğini bize verdiler. Bundan dolayı da çok mutlu ve gururluyuz. Bütün arkadaşlara ve takımlara başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörlüğünden Murat Tümer ise yarını heyecanla beklediğini ifade ederek, “Herkes gibi bende bir an önce maçların başlamasını bekliyorum. Çok çekişmeli maçlar oynanacak. Tüm takımlara başarılar” dedi.

Basın toplantısında daha sonra ise toplu hatıra fotoğrafı çekildi. Türkiye Basketbol İkinci Ligi Final Grubu ilk tur müsabakalarında heyecan yarın oynanacak maçlarla başlayacak. Ayrıca Final Grubu’ndaki karşılaşmalar Sky TÜRK ekranlarından canlı olarak yayınlanacak.

Turnuvada ilk günün programı şu şekilde;
28 Nisan Salı
16:00 Tofaş – Bornova Belediyesi (Selçuklu Spor Salonu) Sky TÜRK
19:00 Trabzonspor – İTÜ (Selçuklu Spor Salonu) Sky TÜRK

Takımlar Final Grubunu Değerlendirdi

Konya’da yarın başlayacak olan Türkiye Basketbol İkinci Ligi Final Grubu müsabakaları öncesinde takımların yetkilileri, antrenörleri ve sporcuları final grubunu değerlendirdiler.

İstanbul Teknik Üniversitesi Yardımcı antrenörü Zeki Tosun iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini belirterek, “Zorlu bir sezonun ardından Final Grubuna katılamaya hak kazandık. İyi bir çalışma dönemi geçirdik. Güçlü bir kadromuz var ayrıca İbrahim Kutluay gibi yıldız bir oyuncuyu da kadromuzda bulunuyor. Tabi bunların yanında kaptanımız Harun Erdenay, Tolga Tekinalp gibi tecrübeli oyuncularımız var. Çokta iyi bir antrenöre sahibiz. Geçtiğimiz sene kıl payı kaçırdığımız birince lige bu sene çıkacağımıza inanıyoruz” dedi.

Daha sonra söz alan Tofaş İdari Koordinatörü Coşkun Teziç, hedeflerinin birinci lige yükselmek olduğunu ifade ederek, “Öncelikle bu turnuvanın en iyi şekilde geçmesi için bizler her türlü desteği veren başta Türkiye Basketbol Federasyonuna, İl Müdürlüğüne ve İl Temsilciliğine çok teşekkür ediyorum. Buraya gelen tüm takımlar ilk 2 sırayı alarak birinci lige yükselmek istiyor. Çok değerli takımlarımız final grubunda mücadele edecek. Herkes adına kaliteli bir diliyorum. Bu arada Trabzonspor’un başarılı oyuncusu Umut sakatlandı. Onlara da buradan üzüldüğümüzü ve geçmiş olsun dileklerimizi iletiyorum. Herkese başarılar” diye konuştu.

Bornova Belediyesi antrenörü Ajlan Kavasoğlu ise kendilerinin 18 aylık bir organizasyon olduklarını söyledi. Kavasoğlu sözlerine şöyle devam etti; “Böylesine ciddi ve güzel bir organizasyon içerisinde olmak bizleri son derece mutlu ediyor. Sezon içerisinde gösterdiğimiz mücadele ve güzel basketbolu burada da göstermek için mücadele edeceğiz. Bunun sonucunda da hedeflediğimiz nokta ilk ikiye girerek birinci lige yükselmek. Tüm takımlara başarılar diliyorum. Ayrıca Konya’nın bu organizasyona bakışı da bizleri mutlu etti” şeklinde konuştu.

Trabzonspor Genel Menajeri Mehmet Alemdağ da, Trabzonspor 4-5 senedir Türk basketbolunun içerisinde yer aldığını söylerken, “İddialı bir takımız. Bu sene ikinci lige renk getirdiğimizi düşünüyorum. Amacımız birinci lige de renk getirmektir. Kazanmak istiyoruz. Tüm takımlara da başarılar diliyorum” dedi.

Trabzonspor’un antrenörü Alaeddin Yakan, buraya gelen tüm takımlara başarılar dilerken, “Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Amacımız ilk günden beri ilk 4 kalmaktı. Şuanda bunu gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Bu sene Trabzonspor olarak ikinci lige renk getirdik. İçeride veya dışarıda tüm maçlarımızda seyircimiz yanımızdaydı. Tüm Türkiye’de tartarımız var. Futbolun konuşulduğu bir şehirde basketbol konuşulur hale geldi. Tofaş ve İTÜ kaliteli kadroya sahipler. Biz ve Bornova Belediyesi ise yeni ekipleriz. Ama biz de herkes gibi iddialıyız. Biz de elimizden geleni yapacağız. Hedefimiz birinci lige çıkmaktır” şeklinde konuştu.

İstanbul Teknik Üniversitesi Oyuncusu Tolga Tekinalp ise Final Grubu müsabakaları hakkında şunları söyledi; “Konya’da bir kere daha güzel organizasyonda bulunmaktan dolayı mutluyum. Biz kağıt üzerinde her ne kadar tecrübeli gözüksekte her takım eşit kalitede. Burada gücünü sahaya en iyi şekilde yansıtan takım Antalya’da daha şanslı olacaktır diye düşünüyorum. Şimdiden tüm herkese başarılar dilerim.”

Bornova Belediyesi Takım Kaptanı Serdar Güngör de bu turnuvanın düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederken, “Biz sezona öncelikle iyi basketbol oynamayı hedefleyerek başladık ve adım adım buraya geldik. Bu tip turnuvalar günlük performansların öne geçtiği turnuvalar. Kazasız, sakatlıksız herkese başarılar, iyi şanslar diliyorum” dedi.

Son olarak söz alan Trabzonspor’un oyuncusu Ogün Sevinç ise amaçlarının Beko Basketbol Ligi’ne çıkmak olduğunu söylerken, “Buraya gelmeden önce takımımızın en önemli oyuncusu, kaptanımız sakatlandı. Ama biz çok çalışarak onun yokluğunu kapatmaya çalışacağız. İnşallah hedefimize ulaşırız. Herkese başarılar dilerim” diye konuştu.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.