RENAULT’UN YILDIZ OYUNCUSU BASKETLİGİNDE

evren9

Basketligi ekibi olarak alt yapıdaki sporcu arkadaşlarımıza örnek olması ve artan başarı grafiği ile son dönemlerin en çok konuşulan isimlerinden olan Evren BÜKER sizler için sitemizde.

Öncellikle beni kırmadığı için teşekkür ederim. Evren abi gerçekten gerek sporcu karakteri gerek sosyal hayattaki renkli,saygılı ve çalışkan kimliği ile bizler tarafından çok sevilen bir isim. Birçok sporcu kardeşimin merak ettiği Evren BÜKER’i dilerseniz hemen tanımaya başlayalım.

evren6

BASKETLİGİ:Öncelikle kırmadığın için teşekkürler. Hemen klasik bir soru ile başlayalım. Evren BÜKER kimdir?
EVREN BÜKER:1985 yılında Bursada doğdum. Basketbola başlamadan önceki dönemde çok eğlenceli hoplayan zıplayan çocuk gibi çocuktum…

evren3BASKETLİGİ:Spora kaç yılında nerede başladın?

EVREN BÜKER:Spora 10 yaşında Makospor’da futbol oynayarak başladım. İki sene futbol oynadıktan sonra yine Makospor’da basketbola başladım. Küçük takım,yıldız takım ve genç takımda Makosporun formasını giydim. Adana’da yıldız erkekler Türkiye 3.sü , Konya’da genç erkekler Türkiye 3.sü ve okul ve kulüp olarak Bursa’da çeşitli başarılar elde etmiştik.
BASKETLİGİ:Mutlaka her antrenörünün bu noktaya gelmende çok büyük payı var ama özellikle alt yapıda bu hocam beni çok ateşledi,çok ilgilendi, geliştirdi dediğin bir isim var mı?Varsa bu isimi kısaca anlatır mısın?
EVREN BÜKER:Alt yapıda Levent günenme ilk antrenörümdü. Cem ÇAĞAL, Ali ÖZBAY ve Levent GÜNENME’nin üzerimde çok emekleri var.Cem abi kibriti çakan oldu ve alev alev yaktı bizi.(gülüşmeler)iyikide yaktı kendisine sonsuz saygım ve sevgim var. Cem abi için bir kaç cümle sölemem gerekirse Dünyanın en komik insanı,gençleri çocuğu kadar seven onların gelişimleriyle mutlu olan,benim bu günlere gelmemdeki en büyük pay sahibi Cem abi’ye çok teşekkür ederim…
BASKETLİGİ: Alt yapı döneminden unutamadığın ve ilginç bir olay varsa bizimle paylaşır mısın?
EVREN BÜKER:Yıldız milli takımla hazırlık maçı yapmıştık Makospor salonunda üst üste 6 tane üçlük atmıştımve o günü hala unutamıyorum.
BASKETLİGİ:Biraz Yeşimspor kulübündeki döneminden bahsedelim. Artık yavaş yavaş basketbolunun oturmaya başladıgı dönem ve bu dönemde ümit milli takım formasıda giymiştin. Yeşim spor kulübü ve Cem ÇAĞAL senin için neyi ifade ediyor biraz açıklarmısın?
EVREN BÜKER:Yeşimspor’da 2. ligde cok önemli işler yaptık , ligdeki ilk senemiz olmasına rağmen doğru basketbol oynayarak neler yapabileceğimizi gösterdik. Bizimde gelişimimize inanılmaz katkısı oldu çünkü bizler gençtik fiziksel olarak rakiplerimize göre dezavantajlıydık ama yardımlaşarak daha cok çalışarak o farkı kapattık. Cem abi bizi cok güzel motive ediyordu. Cem abi bize gücün parayla değil yürekle kazanılabileceğini öğretti… Ben performansımın artmasıyla ümit milli takım aday kadroya çağırıldım ve kadroya girmeye hak kazandım. Benim için inanılmaz birşeydi milli formayı giymek gerçekten farklı bir duygu inşallah siz gençlerde bu fırsatı,şansı yakalarsınız…

evren4
BASKETLİGİ: Mali bütçe olarak sizden çok daha yüksek takımlardan bile üsttesiniz ve tüm Türkiye basketbol camiası sizi takdir ediyor bizde gurur duyuyoruz Bursa’lılar olarak bu başarıda mutlaka ki takım ruhu arkadaşlık önemli bunula ilgili neler söyleyeblirsin?
EVREN BÜKER: Küçük imkanlarla büyük engelleri aşmak inanılmaz bir duygu ,bizler bütçeleri bizden 1o kat belkide daha fazla olan takımları yendik bunun nasıl yapıldığını gösterdik. Sahada paraların değil yüreklerin değerli olduğunu,inancın değerli olduğ,birliğin beraberliğin daha değerli olduğunu kanıtladık.

evren7
BASKETLİGİ: Serhat Büker’lede şuan aynı gemide yol alıyorusunuz diyebiliriz abinle aynı takımda oynamanın sana artıları veya eksileri varmı?
EVREN BÜKER:Abimle oynamanın tabiki artısı var onun tecrübelerinden yaralanıyorum bana destek oluyor şöyle şöyle yaparsan daha iyi olur gibi birbirimizi eleştiriyoruzda ben onu daha çok eleştiririm ama buda bizi geliştiriyor eksilerimizin üzerine yoğunlaşmamızı sağlıyor.
BASKETLİGİ: Ülke basketbolu,alt yapısı ile ilgili neler söyleyeblirsin?
EVREN BÜKER:Altyapıyı çok fazla takip edemesemde güzel organizasyonlar olduğunu biliyorum. Genç antrenör arkadaşlarımız,abilerimiz mesai harcıyorlar,emek veriyolarlar tek sorun tesis kapalı spor salonlarının biraz daha artması lazım ki daha fazla genç arkadaşımız spora,basketbola yönelsin,güzel salonlarda antrenmanlar yapsınlar. Böylelikle daha çok basketbolcu profesyonel anlamda kazanılabilir…
BASKETLİGİ: Son olarak ta basketligi aracılığı ile basketbol severlere,alt yapı sporcularımıza ne gibi şeyler tavsiye edersin, neler önerirsin?
EVREN BÜKER: Alt yapıdaki tüm kardeşlerime şunu söylüyorum;eğitiminiz öncelikli olmalıdır. Ben basketbolcu olacağım diyerek okulu eğitimi aksatmak kendinize yapacağınız en büyük kötülük olur. Tabiki basketbolcu olmak isteyin ama başka çarem yok basketbolcu olmaktan başka diye düşünmeyin. Bireysel olarak her yönüyle kendinizi geliştirmeye çalışın,sorumluluk almaya başlayın okulda,basketbolda,ailenin içinde bunlar sizlere artı şeyler katar.İyi güzel arkadaşlar edinin paylaşmayı bilin öğrenin,son olarak her ne olursa olsun çalışıpta başaramıyacağınız hiç birşey olmadığını unutmayın,çalışın başardığınızı göreceksiniz…Kendinize bakın bedeninize iyi bakın dinlenmenize beslenmenize kesinlikle dikkat edin. Son olarak bol bol kitap okumayı unutmayın. Herkeze saygılar,sevgiler…
evren8

Bizde basketligi ekibi olarak bu güzel ve örnek nitelikteki bilgileri bizimle paylaştığı için Evren BÜKER’ çok teşekkür ediyor ve zorlu maratonda kendisine başarılar diliyoruz…

Özcan ÇAKAR
ozcancakar@basketligi.com

Sosyal Ağlarda Paylaşın

“RENAULT’UN YILDIZ OYUNCUSU BASKETLİGİNDE” için 4 cevap

 1. murathan dedi ki:

  sağol özcan abi bize bu röportajı sunduğun için Evren Büker i tanımış olduk

 2. mete kağan dedi ki:

  murathan sen 5-be deki mumi misn

 3. gözdenur dedi ki:

  aynenn murathan sana katılıyorum….

 4. atakan dedi ki:

  teşekkürler özcan abi evren abinin son konuşma bize olan konuşmasına sonuna kadar katılıorum tekrar teş. ediyorum

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.