NİLÜFER’DE ŞAMPİYON KARAMEHMET İLKÖĞRETİM OKULU

Bursa Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Kaymakamlığı ve Nilüfer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ilk defa ortaklaşa düzenlenen Nilüfer İlköğretim Okullararası Basketbol Ligi’ni Karamehmet İlköğretim Okulu kazandı.
8 okulun 48 öğrenci ile katıldığı ve yaklaşık iki ay süren Nilüfer İlköğretim Okullararası Basketbol Ligi’nin final maçları Nilüfer Belediyespor Tesisleri’nde yapıldı. Renkli görüntülerin yaşandığı mücadelelerde Ali Karasu İlköğretim Okulunu 32-18 yenen Karamehmet İlköğretim Okulu, bu yıl ilk defa düzenlenen Nilüfer İlköğretim Okullararası Basketbol Ligi’nin şampiyonu oldu. Turnuvada üçüncülük Koç İlköğretim Okulunun, dördüncülük de Özel İlkbahar İlköğretim Okulu öğrencilerinin oldu.
Ödül töreninde konuşan Nilüfer Kaymakamı Ekrem Çalık, Nilüfer de kurumlar arasında tüm Türkiye’ye örnek alınacak bir koordinasyonun olduğunu belirterek, “Kaymakamlık, Nilüfer Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün sergilediği bu güzel dayanışmanın bir başka örneği yoktur. Bu birlikteliğimize Nilüfer halkının da sahiplenmesi çok güzel. Bugün çocuklarımızın gelişmesine ve sosyalleşmelerine örnek bir organizasyona imza attık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.
Nilüfer Belediyesi Başkan Vekili Metin Tuncel ise, sporu bir yaşam biçimi olarak benimseyen Nilüferli gençlerin turnuva boyunca sergiledikleri örnek mücadele ve dostluk örneğinin Nilüferlilik ruhuyla pekiştiğini belirtti. Konuşmaların ardından dereceye giren okulların öğrencilerine madalya ve kupaları verildi.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

NİLÜFER’DE ŞAMPİYON KARAMEHMET İLKÖĞRETİM OKULU” hakkında bir yorum var;

  1. Pingback: NİLÜFER’DE ŞAMPİYON KARAMEHMET İLKÖĞRETİM OKULU « Türkiye Basketbol Ligi Haberleri

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir