MURAT KONUK GELECEĞİN YILDIZLARINI YETİŞTİRİYOR

 murat_konuk_spor_merkezi_kupalar

Basketbola 12 yaşında Ankara MTA takımında başlayan Murat KONUK, tecrübelerini genç sporcularla paylaşmak amacıyla 2009 yılında Maya Basketbol  kulübünü kurarak Bursa’da profesyonel sporcular yetiştirmeye yönelik bir ilki gerçekleştirdi.

Değerli Aileler…

Çocuklarımız, dünya da en önem verdiğimiz varlıklardır. Onların sağlıklı büyümesi ve gelişimi hepimizin en çok dikkat ettiği konudur. Sağlıklı büyüme ve gelişme denince ise ilk akla gelen spor ve egzersizdir. Hem sosyal, hem bedensel gelişimleri için her çocuğun mutlaka büyüme ve gelişim döneminde en az bir spor branşı ile ilgilenmesi gerekmektedir. Uzmanların(çocuk doktoru, spor hekimi, pedagog, çocuk gelişimci) çocuklarımızın sağlıklı gelişimi ve onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak için en güçlü önerisi ise daima bir spor branşı ile uğraşmalarının sağlanması olmuştur

Amacımız ve Hedef Kitlemiz :

7-17 yaş arası spor yapan gençlerin daha bilinçli spor yapmalarını sağlamak ve tüm kulüplere hazır başarılı, disiplinli, bilinçli altyapı sporcuları yetiştirmek.

7-17 yaş arası spor yapmayan gençleri de Murat Konuk önderliğinde spora başlatarak, kendilerine, ailelerine ve ülkesine yararlı sağlıklı bireyler haline getirmek .

Murat Konuk Basketbol ve Spor Okullarında amaç dostluğu, disiplini, spor yapmanın zevkini, paylaşmayı ve rekabeti zaman içinde çocuklarımıza öğretmektir. Uzman eğitmen, idareci ve antrenörlerimizle, basketbol ve yaz spor kampında verilecek sosyal ve sportif eğitimler, çocuklarımızın daha sağlıklı bireyler olmaları için destek olacaktır.
Murat Konuk Basketbol Okullarında çocuklarımızın tüm fiziksel özellikleri akademisyenler ve uzmanlar tarafından test edilecek ve çıkacak sonuçlara göre hem fiziki performanslarını arttırmak, gelişim süreçlerini hızlandırmak amaçlı antrenman programları ve beslenme programları çıkartılacaktır. Bunun sonrasında ise, tecrübeli eski basketbolculardan ve antrenörlerden oluşan teknik kadromuz ile, basketbol seviyelerini çok üst seviyelere çıkarma imkanı bulacaklardır.

Murat Konuk Basketbol Okulları’nda diğer bir amaç ise çocuklarımızın sporcu gibi disiplinli bir hayat yaşamaları için onlara verilecek, beslenme, davranış ve genel kültür dersleridir. Bu konularla ilgili detaylı bilgi için bizi arayabilirsiniz.

TEL:  0224 453 02 50 –0 224 453 02 49–0 532 645 44 89

Murat Konuk kimdir?

18.02.1972 tarihinde Ankara´da doğdu. Basketbola 12 yaşında Ankara MTA takımında başladı.14 yaşında Tofaş Basketbol Takımı´na transfer oldu. İki sene altyapı da oynadıktan sonra Tofaş A Takımına yükseldi.19 yaşında Basketbol A Milli takımına çağrıldı. Tofaş´ın şampiyon olduğu iki yılda dahil olmak üzere 3 sezon takımın kaptanlığını yaptı. Tofaş forması altında 4 binden fazla sayı atarak Tofaş´ta en fazla sayı atan oyuncu ünvanını halen elinde bulundurmaktadır. Basketbolu bıraktığı 2000 yılına kadar 10 yıl üst üste A Milli takım formasını aralıksız giydi. Tofaş´ta oynadığı süre boyunca Türk Milli Takımda 4 Avrupa Şampiyonası oynamıştır. Tofaş Basketbol Takımı 2000 senesinde ligden çekildiğini açıklayana kadar aralıksız 13 yıl Tofaş formasını giydi. Tofaş Basketbol Takımı´nın kapanmasının ardından Galatasaray´a transfer oldu. Galatasaray´da oynadığı yıl dizinden sakatlanarak aktif basketbol yaşantısını noktaladı.2002-2007 seneleri arasında tekrar basketbol yapılanmasına giden Tofaş Basketbol Takımında A Takım menajerliği yaptı. Manolya Konuk ile evli olan Murat KONUK´un Mert ve Arda adında iki de oğlu bulunmaktadır.

Alt yapılarda dahil olmak üzere 195 kez Milli formayı giydi.

 

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.