KEVA BASKETBOL KAMPI 30 HAZİRAN’DA ALANYA’DA BAŞLIYOR

 

KEVA Basketball Individual Training Camp Türkiye’de 30 Haziran – 14 Temmuz 2017 tarihlerinde Alanya’da yapılacaktır.

Kampın Amacı

KEVA basketbol bireysel gelişim kampımızın amacı oyuncuların bireysel gelişimini sağlamaktır. Bu yüzden oyuncularin önümüzdeki yıl daha iyi performans göstermesi için sezon öncesi çalışmalara başlamak gerektiğini düşünerek,Ülkemizde pek yaygın olmayan oyuncu bireysel gelişim kampını düzenlemeye karar verdik. Amacımız takımlarınıza döndüğünüzde daha donanımlı, daha bilgili, eskisinden daha iyi olabilmeniz.

Kampımizda Birçok temel tekniği öğreteceğiz, gruplar halinde farklı pozisyonlarda çalışacağız. Şunu unutmayın biz bir takım değiliz, burada ilk beşte oynamak için, birbirinizle yarış halinde değilsiniz, kendinizi antrenörünüze beğendirmek zorunda da değilsiniz, bizler sadece basketbol oyununu daha iyi anlamanızı ve oyununuzu geliştirmenizi amaçlıyoruz.

İndividual antremanlarimiz; bu aşamadaki amacımız en yüksek seviyedeki bireysel (fundamental) özelliklere sahip oyuncu yetiştirmek ve bu kapasitesini bire bir pozisyonlarda kullanmasını sağlamaktır.

Biz size bu hareketleri niçin ve neden yaptığınızı öğretmeye çalışacağız. Bu bir takım antrenmanı değil, burada herkese eşit davranacağız buna hiç şüpheniz olmasın. Size birçok bireysel hucüm ve müdafa (footwork) alistirmalari,spacing,cut ve pick’n roll konuları ve doğru pozisyon almak ile ilgili birçok teknik göstereceğiz, bu sayede topu nasıl alacağınızı, şutunuzu nasıl yaratacağınızı göstereceğiz. Bizler sadece basketbol oyununu daha iyi anlamanızı ve oyununuzu geliştirmenizi amaçlıyoruz.

Antrenmanın kalitesi ve niteliği

Kampimizda antreman seanslarının niteliği, oyuncuların bireysel gelişimi konusunda ihtisaslaşmış özel Sırp antrenörler tarafından dizayn edilmektedir. Burada çok disiplinli yani farklı branşların bir arada olduğu bir çalışma grubu olacaktir,ve bu ekipte basketbol koçları, kondüsyonerler, fizyoterapistler yer alacaktır. Oyuncu uygulayacağı çok sayıdaki hareketle ilgili tüm detay birikimine sahip olmalıdır. Top sürmeyi kesip “stop” yapabilmeli, şut atabilmeli ve baskı altında penetre edebilmelidir. Bu kulağa kolay gelse de idmana döktünüğüzde her zaman kolay değildir. Oyuncuların gelişiminden emin olmak için 3 adımlı şu iş takibini izlemekteyiz.

Telkin, düzeltme ve oyuncuların uyguladığı hareketlerin gelişimiOyuncuların bire bir hücumdaki opsiyonlarının yani hareketlerinin artmasıTüm hareketlerin 1’e1 durumlarda uygulanması için hazırladığımız program dahilinde hareket edeceğiz, kamp boyunca disiplin bizim vazgeçilmez prensibimizdir. Kesinlikle kampımiza gelen her oyuncu disiplinsiz davranışları ve isteksizlik durumlarında uyarılacak ve tekrarında antrenmanlara katılmasına izin verilmeyecektir.

Hareketleri önce yavaş ancak doğru yapmaya çalışın, maç süratinde yapmak için çok uzun zaman çalışmanız gerekli, birçok NBA oyuncusu öğrendiği yeni bir hareketi uzun süre antrenmanda denedikten sonra yavaş yavaş maçlarda uygulamaya başlıyor. Sabırlı olmalısınız, burada takım arkadaşınızdan çok daha fazla çalışacak onlardan daha çok teknik bilgiye sahip olacaksınız.

İLETİŞİM : +90 531 516 70 57+381 69 422 88 36 infokevabasket.com

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.