KARESİ BELEDİYESİ’NDEN ALTYAPI ATAĞI

Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz’ın “Bu Şehrin Genlerinde Basketbol var sloganına uygun projeyle yola çıkan Karesi Spor, geleceğe yatırım yapıyor.

TBL2’de verdiği başarılı mücadelesini alt yapıda da sürdürmek isteyen Karesi, akademi çalışmalarının yanı sıra okullarda yaptığı taramalar ile geleceğin basketbolcu adaylarını kulübe kazandırmaya amaçlıyor. Bu zamana kadar gerçekleştirdiği birçok panelle lise, ortaokul ve ilkokul düzeyinde olan birçok gence Karesi Spor’u tanıtmaya devam ediyor.

Karesi Spor Basketbol Sportif Direktörü Anıl Uyanık yaptığı açıklamada şöyle konuştu:

10 ÖĞRENCİ TESTTEN GEÇTİ
“Ekim ayından bu yana 15 okulda 10.000 öğrenciyi çeşitli test ve değerlendirmelere tabi tuttuktan sonra bu öğrenciler arasından basketbolu seven, ilgi duyan yetenekli 60 öğrenciyi basketbolla tanıştırdık. Taramalarımıza ara vermeden devam edeceğiz, ta ki Balıkesir’de Karesi Spor Basketbol radarından geçmemiş, basketbolla tanışmamış bir çocuk dahi kalmayana dek. Genlerinde basketbol olan Balıkesir’i yeniden yaktığımız Basketbol ateşiyle Basketbol Şehri Haline getirmek istiyoruz.

Karesi Spor Basketbol Akademi’de 6-16 yaş arası gençlere basketbol fundamentali yanı sıra, basketbol kültürü ve uluslararası spor etiği eğitimi verilmektedir. Şu anda yaklaşık 200 genç Karesi Spor Basketbol Akademi de eğitim almaktadır. Akademi, çocukların boş zamanlarını geçirecekleri bir spor okulu olmayacak, spor kariyerine adım attıkları bir organizasyon olacak. Biz burada basketbol temelinde yatan felsefiyi ve ruhu özümseyen, takım çalışmasının faydalarını gören yeni yetenekler kazanmak ve kazandırmak istiyoruz.

A takımımızda ileriki yıllarda A takımımız seviye atladıkça alttan Balıkesirli gençlere daha çok yer ve şans vermek istiyoruz. Bunun ilk adımlarını attığımız bu süreç elbette ki uzun bir süreç, bu süreçte yer almak isteyen bütün çocuklarımızı, gençlerimizi Akademimize ve alt yapı organizasyonumuza bekliyoruz.”

Alt yapı sorumlusu Erhan Uzel ise yaptığı şunları söyledi:
“Balıkesirli gençler genetik olarak spora yatkın ve içlerinde çok yetenekli olanlar var. Velilerin çocuklarını spor yapmaya teşvik etme konusunda daha çok fedakârlık yapmaları gerekiyor. Kulüp – okul – aile arasında planlı ve programlı bir çalışma yapıldığı takdirde çocukların spor yapmak için daha sağlıklı bir ortam bulabileceğini, derslerle bunalan çocukların sporla rahatlayıp fiziksel gelişimlerine de katkıda bulunabileceklerini, kazanmayı ve kaybetmeyi öğreneceklerini, disipline olacaklarını söylerken, bu uzun bir süreç bu sürecin oturması, içinde zamana ihtiyacımız var.”

areso

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.