JR. TBF NBA LİGİ BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ

NBA ve TBF iş birliğinde gerçekleştirilen; Jr. NBA TBF Ligi; bu sene SEK sponsorluğunda düzenleniyor.

NBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu iş birliğinde gerçekleştirilen; çocuklara basketbolu ve basketbolun sportmenlik, saygı, pozitif düşünme ve takım oyunu gibi temel değerlerini aşılamayı hedefleyen Jr. NBA TBF Ligi; bu sene SEK sponsorluğunda düzenleniyor.
JRNBA-20170404-5
Abdi İpekçi Spor Salonu’nda gerçekleştirilen 2017 Jr. NBA TBF Ligi basın toplantısına; Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, NBA Avrupa ve Orta Doğu Başkan Yardımcısı Naci Cansun, Tat Gıda Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer ile basın mensupları ve davetliler katıldı.

JRNBA-20170404-1
Açılış konuşmasını gerçekleştiren Türkiye Basketbol Federasyonu CEO’su Ömer Onan, “Dünyanın en prestijli basketbol organizasyonlarından birisi olarak kabul edilen, NBA ile gerçekleştirdiğimiz iş birliği doğrultusunda oluşturduğumuz Jr. NBA TBF Ligi basın toplantısına hoş geldiniz. Türkiye Basketbol Federasyonu olarak en büyük idealimiz, Türkiye’de basketbolun ve sporun gelişmesidir. Bu hedef çerçevesinde çıktığımız bu yolda, çocuklarımıza küçük yaşlarda spor kültürünü aşılamanın önemine inanıyoruz. Çocuklarımızın; sporun ve özellikle basketbolun kazandırdığı takım ruhu, disiplin, pozitif düşünce, saygı ve sağlıklı yaşam bilinci gibi değerler ile büyümeleri ülkemizin gelişiminde etkili olacaktır. Yurtiçi ve yurtdışında yaptığımız iş birliklerimiz sayesinde Türk basketbolunun daha da kuvvetleneceği kanaatindeyiz. Basketbolcu gençlerimize sağlıklı yaşam ve spor kültürünü aşılamayı hedefleyerek başlattığımız Jr. NBA TBF Ligi bizim çok önem verdiğimiz bir etkinlik. Jr. NBA TBF Ligi’nde mücadele edecek tüm çocuklarımıza ve antrenörlerine şimdiden başarılar diliyor ve Jr. NBA TBF Ligi ana sponsorumuz SEK’e katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.
JRNBA-20170404-10
NBA Avrupa ve Orta Doğu Başkan Yardımcısı Naci Cansun ise konuşmasında şunları söyledi; “Öncelikle ev sahipliğinden dolayı Türkiye Basketbol Federasyonu’na teşekkür ediyorum. NBA olarak oldukça uzun bir dönemdir, neredeyse 90’lı yılların başından bu yana basketbol sevgisini yakından takip ediyoruz. Türkiye’de güzel bir basketbol atmosferi var ve olabildiğince NBA markasıyla keyifli organizasyonlarda yer alabilmeyi hedefliyoruz. Jr. NBA TBF Ligi, dünyanın dört bir köşesinde düzenleniyor. NBA’in bu organizasyonu geçirmesindeki temel sebep; basketbolu kullanarak sportmenlik, takım arkadaşlığı ve pozitif düşünme alışkanlıklarını yerleştirmek… SEK’e de desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.”
JRNBA-20170404-11
Tat Gıda Sanayi A.Ş. Genel Müdürü Arzu Aslan Kesimer ise “TAT Gıda’yı temsilen burada yer alıyorum. ‘Koç’ topluluğunda çok değerli bir şirket. Böyle bir işin içinde olmaktan mutluluk duyuyorum. SEK ile bu lige sponsor oluyoruz. 50 yaş ve üzerinde de tanınan bir markayız. Ayrıca bugün ki çocukların da iyi bildiği bir markayız. Hep ‘Daha iyisini nasıl yaparız’ diye düşünüyoruz. Biz de sporcular gibi düşünüyoruz ve ‘Diğer markalar neler yapıyor’ diye bakıp, değerlendiriyoruz. Kurum olarak misyonumuz; öncelikle finansal sonuçlar almak olsa da topluma değer katmaya da önem veriyoruz. Biz de böyle bir başlangıcı sağlam kurumlarla başlatıyoruz. Çocukların sporla büyümesini destekliyoruz. Dünya’da saygı gören Jr. NBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu da çok başarılı işlere imza atmış bir kurum. Böyle iki köklü kurum arasında olmaktan gurur duyuyoruz. Umarım spora daha çok destek oluruz. Böyle tecrübeyle daha çok yatırım yapmak isteriz. Süt içmek çok değerlidir ve bu tartışılmaz. Tüm bu hedefler doğrultusunda NBA ve Türkiye Basketbol Federasyonu ile işbirliğimizin artarak devam edeceğini düşünüyoruz. Basketbolda zaman baskısı altında karar verebilmek çok değerli, bu iş hayatında da değerlidir… Basketbol, SEK markasına uyan bir spor. Tüm sporculara başarılar diliyorum” açıklamasında bulundu.
JRNBA-20170404-4
NBA adına tüm katılımcılara teşekkür eden NBA Avrupa Operasyonlar ve Etkinlik Yetkilisi Henry Utku da kura çekimi ile ilgili bilgi verirken, Türkiye Basketbol Federasyonu ile iş birliği yapmaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını kaydetti.
JRNBA-20170404-2

JRNBA-20170404-3

JRNBA-20170404-8

JRNBA-20170404-6

JRNBA-20170404-7

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.