İSTANBUL’DAN FİNAL GEÇTİ

Finalspor TB2L beşinci hafta maçında İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonunda İstanbulspor ile karşılaştı. Maça Erdem, Muratcan, Onur, Orçun ve Cyrus beşiyle başlayan Finalspor tercihini dış şutlardan isabetli atışlar bulamayınca periyodu 15 – 13 kaybetti. İkinci periyoda Esat, Onur, Oğuzhan, Volkan ve Orçun beşiyle başlayan Finalspor mücadelenin dozunu arttırmasına rağmen çember altında basit hatalar yapınca periyodu 13 – 12 kaybedip soyunma odasına 28 – 25 geride girdi.

Üçüncü periyotta tempoyu arttırıp müdafadanın da dozunu arttıran ve hızlı hücumlarda doğru tercihleri bulan Bursa ekibi periyodu 13 – 20 kazandı. Son periyoda 45 – 41 önde giren Finalspor maçın sonlarına doğru bir ara geri düşmesine rağmen maçı 58 – 61 kazanarak beşinci haftada dördüncü galibiyetini aldı.

Antrenör Ali Özbay;Beşinci haftada dördüncü galibiyetimizi alarak sezona iyi bir başlangıç yaptık. Takım olarak iyi mücadele ediyoruz ve bu mücadelenin gücünü savunmada ve hücumda iyi kullanıyoruz. Maç maç düşünerek ilerliyoruz ve rakiplerimizi iyi analiz ediyoruz. Yarınki antrenmandan itibaren önümüzdeki hafta ligin en iddaalı takımlarından biri olan Selçuk Üniversitesine ile yapacağımız maça konsantre olup çalışmalarımıza devam edeceğiz.”dedi.

1. Periyot : – ( 15 – 13 ) İstanbulspor

2. Periyot : – ( 13 – 12 ) İstanbulspor

3. Periyot : – ( 13 – 20 ) Final

4. Periyot : – ( 17 – 16 ) İstanbulspor

Maç Sonu : 58 – 61 Final

Final Spor : Erdem İlter 6, Esat Sinanoğlu 13 (6 as.), Onur Aksoy 11, Oğuzhan Sungur 9( 7 reb.), Volkan Tokcan 8, Orçun Okkalı 9(14 reb.), Cyrus Tate 5

İstanbulspor : Özcan Sürücü 4, Admir Aziz Kaan 13 (9 as.), Troy M. Barries 11 (13 reb.), Atalay Uysal 2, Gökberk Naldöven 7, Nasuhi Y. Kaba 2, Onur Sonsırma 11, Serhat Güneş 8

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.