GENÇLERİN PERFORMANSI ( FİNAL SPOR – TED ANKARA KOLEJLİLER )

1990 doğumlu Erdem İlter , Murat Can Esen ve 1991 doğumlu Oğuzhan Sungur, Evren Sözmezcan  gibi genç isimlere Erkekler 2.lig kadrosunda oynama şansı veren Bursa temsilcimiz Final Spor , yeni sezonda Maliye Milli Piyango maçının ardından bu hafta oynadıkları , 83-78 galibiyet ile ayrıldıkları Ted Ankara Kolejliler karşılaşmasında da genç isimlerden skor yönünde oldukça iyi performans aldılar.

Kulübün kurulduğu Bölgesel lig yıllarından beri takımın oyun kurucu pozisyonunda önemli süreler alan Erdem İlter geçtiğimiz hafta Maliye karşısındaki iyi oyununu bu haftada sürdürdü. Yeni sezonda şut özelliğini  ve asist yönünü daha da geliştiren genç oyuncu bu hafta kazandıkları Ted Ankara Kolejliler karşılaşmasında 10 sayı ve toplam 7 asist ile oynadı. Yeni transfer Esat Sinanoğlu ile oldukça uyumlu oynayan genç isim antrenör Ali Özbay’ın daha önceki yıllarda olduğu gibi bu sezonda güven duyduğu oyunculardan.

Geçtiğimiz sezon çok önemli bir çıkış yapan ve sezonun son maçlarında çift haneli skor üreten Murat Can Esen ise bu sezonda Final kadrosunda yerini sağlamlaştırmışa benziyor. Geçtiğimiz hafta Maliye Piyango karşılaşmasında dikkat çeken  genç isim bu hafta daha az süre aldığı Ted Ankara Kolejlier karşılaşmasında 3 sayı ile oynadı. Yüksek yüzdeli üçlük atış özelliği olan Murat Can Esen önümüzdeki haftalarda Final Spor adına önemli işlere imza atacağı kesin .

Geçtiğimiz sezon Tofaş’tan Final Spor’un transfer ettiği 20 yaşındaki genç isim Oğuzhan Sungur her geçen gün takıma olan pozitif katkısını arttırıyor. Topsuz oyunu çok iyi oynayabilen , hücum ve savunma rebaundlarında etkili olan genç isim , hızlı hücumdan  bulduğu sayıların yanı sıra bu hafta kazandıkları maçta şut özelliğinden de kendisinden söz ettirdi. Oğuzhan Sungur bu hafta oynadıkları Ted Ankara Kolejliler karşılaşmasını 11 sayı ile tamamladı.

Geçtiğimiz sezon Banvit Spor Kulübü’nden transfer olan 1991 doğumlu Evren Sönmezcan ise Ted Ankara Kolejliler karşılaşmasında ilk yarı aldığı sürede çember altında savunmada ve hücumda etkili oldu. 5 sayı bulan genç isim kendisine verilen şansı oldukça iyi değerlendirdi.

 

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.