GEMLİK GÜCÜM AKSARAY’DA GALİP

Türkiye Basketbol federasyonu 3 Ligi D. Grupta mücadele eden Gemlik Gücüm , 7. haftada deplasmanında 68 Aksaray Belediyesini konuk oldu. Aksaray Belediye başkanı ,İl spor Müdürü , Basketbol il temsilcileri ,Karadeniz Pide Salonu Sayın Ali Osman Bey ve Aksaraylı basketbol severler tarafından izlendi.

Atatürk Spor Salonunda oynanan müsabakayı Gemlik ekibi 6 sayı farkla 66-72 üstün ayrıldı.
Atatürk Spor Salonundaki karşılaşmaya ev sahibi takım 68 Aksaray Belediyesi Aydın, Osman, Muhammet Yavuz ve Malik beşlisi ile başladı. Gemlik Ekibi ise parkede Berkay, Utku, Erdem, Levent ve Enes’ten oluşan kadrosu ile yer aldı.

Karşılıklı atılan basketlerle geçen ilk periyotu Gemlik ekibi 16-18 önde tamamlarken 2.periyotu Aksaray Belediye 17-14 önde bitirdi.
Üçüncü çeyrekte Gemlik ekibinin etkili oyunu ile 14-21’lik üstünlüğü ile noktalandı. Karşılaşmanın dördüncü ve son çeyreğinde iki tarafın bulduğu sayılarla birbirlerine üstünlük kuramazken periyot 19-19 biterken Gemlik ekibi maçı 66-72 kazanmayı bildi.
Gemlik Ekibinde 25 sayı atan Levent takımı adına ve maçın en skorer oyuncu olurken Aksaray ekibi adına 14 sayı üreten Muhammet takımın en skoreri oldu .

Salon: Atatürk Spor Salonu
Hakemler: Abdullah UYANIK ,Gamze ŞELÇUK
T.Komiser: Teoman YILMAZ
68 Aksaray Belediye Spor: Mazlum (11) , Osman(8) , Rıdvan (10) , Bora (0) ,Aydın(9) ,Yiğiter(0) , Malik (4) ,Abdulmelik( 0) , Yavuz (0) , İbrahim(10), Umut (0) , Muhammet (14)
Antrenör Hikmat Aydın YAŞAR
Gemlik Gücüm: Levent (25) Berkay (13) ,Emre (0) , Serkan (4) ,Burak (0) ,Enes (9), Utku (17) , Can Efe ( 0) , Erdem (4) , Hakan (0) , Musab (0) ,Oğulcan (0)
Antrenör : Zİya GÜLER

1.Periyot : 16-18
2.Periyot : 17 -14
3.Periyot : 14-21
4.Periyot : 19-19

Maç Sonucu: 66-72
5 faullü oyuncular: Enes ,Serkan (Gemlik Gücüm)

Gemlik Gücüm Yönetici Recep AKGÜN “ilk periyodu önde bitirmesini bildik. Genel olarak gelgitler yaşadığımız maçta 3 periyottaki oyunumuzla maçı aldığımızı düşünüyorum tecrübemizle galip gelmesini bildik. Aksaray da bulunduğumuz sürede bize Belediye Spor Yöneticileri ,Emniyet Müdürlüğü ve Aksaraylı basketbol severlerin yaklaşımı basketbol adına önemli adımlar tır. İfadelerini kullandı.

Gemlik Gücüm Antrenörü Ziya GÜLER ise ‘’ Basketbol adına iyi maç oldu. Eksik oyuncularımıza rağmen önemli bir maçı kazandık .Artık önümüzdeki maçlara odaklanarak hedefimize yaklaşmak istiyoruz. Aksaray Belediye Spora mücadelesinden dolayı teşekkür ederim.’’ dedi.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

“GEMLİK GÜCÜM AKSARAY’DA GALİP” için bir cevap

  1. Melis Akdoğan dedi ki:

    Tebrikler……gemlik ekibi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.