ENGİN AKSÖZ : ŞEMSİ’NİN RÜYASI

Basketbol şubesi kurulup; antrenör tercihi yapılırken Bursaspor’un son tahlilde aklına gelmişti Şemsettin Baş.

Şimdinin kulüp genel müdürü Erhan Başoğlu’nun girişimi, Şemsi’nin de eski bir TOFAŞ’lı olması itibarıyla Bursa’ya duyduğu sıcaklık, ortak noktada buluşulmasına yardımcı oldu.

İlk yılını kulübü tanımakla geçirdi Baş. Merak edilense kısıtlı bir bütçeyle, üstelik geç başlanılan transfer döneminde istediklerini değil, bulabildiklerini getirerek oluşturduğu takımın kentte nasıl karşılık bulacağıydı.

TOFAŞ’ın küçülmesiyle örselenen basketbol sevgisinin Bursaspor’la yeniden test edildiği geçen sezon, sonuç itibarıyla değil belki ama; gördüğü ilgiyle herkesi şaşırtacaktı.

Eski salonda en mütevazı maça bile koşarak gelen taraftarın ilgisiyle tribün şovları kısa sürede bir şehir efsanesi gibi kulaktan kulağa yayılmaya başladı.

Maya tutmuş, çakılan kıvılcım kısa sürede bir alev topuna dönüşmüştü.

Bursaspor’la basketbolun bir arada yürümeyeceğini savunanlara bile U dönüşü yaptıran şube; ilk sezonunda grup ikincisi olarak üzerine düşeni fazlasıyla yerine getirdi.

Şemsettin Baş’ın ikinci sezonu şu aralar her anlamda olumlu bir seyir izliyor. Saha içi sonuçlarla yüzler gülerken, yönetimin şubeye giderek daha sıcak bakmaya başlaması da önemli bir gelişme.

Bunun yanı sıra, Nilüfer Belediyesi’nin katkılarıyla tesis sorununun çözümlenmesi gelecek adına umut verici. Bu hamleyle hem çok önem verilen altyapıda gerekli adımlar daha rahat atılıyor, hem de şube her türlü donamına sahip salonda huzur içinde çalışma yapıyor.

Yönetimin özverisiyle parasal anlamda da fazla sorun yaşamayan takım, önünde duran en önemli sorununa da çözüm getirmenin rahatlığı içinde an itibarıyla.

Baş’ın altını çizdiği gibi; Türk basketbolunun Bursaspor gibi bir kulübe kesinlikle ihtiyacı var.

Organizasyon olarak birçok denk kulübün önüne geçilirken; tesisleşmenin yanı sıra, seyirci faktörü ve salon gibi önemli farkındalıklar da başarıda önemli bir faktör.

Belki normal sezonda istenilen seyirci sayısına erişilemese de play-off’la birlikte ilginin tavan yapması en büyük beklenti.

Bir önceki yazımda belirttiğim gibi; play-off sürecinde kolay rakip yok, her maçın zorluk derecesi hemen hemen aynı.

Türkiye Basketbol Ligi ise uzaklarda kavuşmayı bekleyen sevgilisi gibi Bursaspor’un…

TBL kapısından içeriye adımını atabilirse Timsah, büyük başarı kazanmış olacak kuşkusuz. Sonra listeye Süper Lig eklenecek.

Belki o zaman Nilüfer’deki salonun yeterli olup, olamayacağı tartışılacaktır ama şimdi sırası değil. Önünde daha katedeceği uzun bir yol duruyor şubenin…

TOFAŞ yıllarında da çok hırslı, gözü karaydı Avrupalı Şemsi’nin…

Şimdi timsahın başında; yine büyük bir kulüp yaratabilme adına gecesini gündüzüne katmış çalışıyor.

TOFAŞ’tan kader arkadaşı Murat Konuk ise en büyük yardımcısı.

Bizler de taraftar da çok istiyoruz Bursaspor’un basketbolda bir MP Trabzonspor, bir Pınar Karşıyaka gibi en üst ligde oynayıp, büyüklere kafa tutmasını…

Dileriz görür, yaşar, seviniriz…

Noktalarken her fırsatta vurguladığımız bir detayın altını yine çizelim ki, unuttuk sanılmasın…

Şubeye sponsor sorunu sezon bitmeden mutlaka çözümlenmeli…

Bu kadar güzel şeyden sonra en büyük korkum;

Dimyata pirince giderken, evdeki bulgurdan olmak …

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.