ORHUN ENE : ” 2 YABANCIMIZ VAR , 3 YABANCI DAHA ALACAĞIZ ”

TOFAŞ koçu Orhun Ene 5 yabancıyla oynamayı planladıklarını belirtip, “Umarız altıncı yabancıya ihtiyacımız olmaz.” dedi.

Türkleri ve özellikle gençleri oynatmayı misyon edindiklerini, kadronun çok büyük bölümünün geçen sezondan devam eden oyuncular olduğunu söyleyen Ene; Sammy Mejia ve Kaloyan Ivanov’un yanına 3 yabancı katacaklarını ifade etti.

Ene gelecek sezonun kadro yapısı ile ilgili olarak şu bilgileri verdi:

Geçen sezonki yabancılar (Sammy Mejia ve Kaloyan Ivanov), 4 veteran (Kaya Peker, Ümit Sonkol, Barış Ermiş, Caner Topaloğlu), 4 gençten oluşan (Muhsin Yaşar, Berkan Durmaz, Yiğit Arslan, Kadir Bayram) iskeletimiz var. Bu kadroyu koruyup kimyaya uyacak 3 yabancı eklemeyi düşünüyoruz. Belli bir bütçemiz var. Yüksek bütçeli kulüplere göre mütevazı, bize göre değerli. Fark yaratacak yabancılar iyi oyuncu bulursak onlarla da uzun süreli kontratlar düşünüyoruz. Bu üç yabancıdan 2’si daha deneyimli, diğeri yetenekli bir genç olabilir.

Altıncı yabancıyı kullanmayacağız, umarız bu düşüncemizi değiştirecek gelişmelerle karşılaşmayız. Türklere ve özellikle gençlere süre vermek zorundayız.”

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.