EGEHAN ARNA VE ÖMER FARUK YURTSEVEN’DEN AVRUPA ŞAMPİYONASI ÖNCESİ AÇIKLAMALAR

5 Temmuz’da başlayacak olan Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası’nda sahaya çıkacak olan Ümit Milli Takımımızdan Egehan Arna ve Ömer Faruk Yurtseven, tbf.org.tr için değerlendirmelerde bulundu.

Ümit Milliler, Ümit Erkekler Avrupa Şampiyonası ilk etabında B Grubu kapsamında Karadağ, İzlanda ve Fransa ile karşı karşıya gelecek.

13 Temmuz Perşembe günü şampiyonanın gerçekleşeceği Yunanistan’a doğru yola çıkacak olan U20 Ümit Milli Takımımız, Selçuk Ernak’ın başantrenörlüğünde 15 – 23 Temmuz 2017 tarihleri arasında Avrupa’nın en iyi takımı olmak için mücadele verecek.

Egehan Arna ve Ömer Faruk Yurtseven, Ümit Milli Takım yanında A Milli Takım aday kadrosunda olmalarının kendilerine hissettirdiklerinden de söz etti.

Egehan Arna: “Ümit Milli Takım Mesaisi Benim için Çok Önemli”

“Kulüp sezonunu geride bıraktığımızdan beri U-20 Milli Takımındaki mesaime konsantre oluyorum. Ümit Milli Takım ile geçirdiğim dönem benim için gerçekten çok önemli. Takımımızın durumu şu anda gayet iyi. Geride kalan hafta Turgut Atakol Turnuvası’nı tek mağlubiyetle ikinci tamamladık. İnşallah Avrupa Şampiyonasında gidip orada da elimizden geldiğince başarılı olmaya çalışacağız.”

“A Milli Takım aday kadrosunda yer almak ise benim için ayrı bir gurur ve büyük bir tecrübe olacak. Orada ağabeylerimden öğreneceğim çok şey var ve onlardan alabileceğim her şeyi almaya çalışacağım.”

Ömer Faruk Yurtseven: “Altın Madalya İstiyoruz”

“Geride kalan sezonu Amerika’da geçirmek benim adıma çok değişik bir tecrübe oldu. Her şey istediğim gibi gitti diyemem, maç cezaları gibi beni zaman zaman geriye götüren sorunlarla karşılaştım… Önümüzdeki sezon bunların olmaması için çabalayacağım.”
“Geçen sene Ümit Milliler Avrupa Şampiyonasında finale kalmak adına bir şansımız vardı ama başaramadık. Bu sene artık altın madalyayı almak istiyoruz. Herkesin bu yönde inanca sahip olması çok önemli… Hedefimiz şampiyonluk olacak.”

“A Milli Takım aday kadrosuna ilk defa davet edildim… Orada Türkiye’nin en tecrübeli oyuncuları ile beraber olacağım için de çok mutluyum. Öğreneceğim çok şey var, heyecanlıyım…”

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.