DARÜŞŞAFAKA DOĞUŞ GALİBİYETLE KAPATTI

Darüşşafaka Doğuş, Euroleague sezonuna galibiyetle veda etti ve Lokomotiv Kuban’ı 87-86 yendi.

Karşılaşmanın öneminin bulunmamasına karşın iki takım için de ciddi bir hazırlık maçı oldu. Koçlar bütün oyuncularını kullandı, skorun kopmaması izleyenlerin ilgisini artırdı. İddiasız bir maç bu kadar keyif verebilirdi. Darüşşafaka açısından özellikle Furkan Aldemir’in arkadaşları tarafından iyi kullanıldığında randımanın artacağı gözüktü. Darüşşafaka’nın böylesine bir maçta verdiği mücadele ise takım olgusunun geç de olsa oluştuğunu ortaya koydu.

Lokomotiv Kuban serbest atışları kaçırmadan attı: 17-17.

İlk çeyrek Lokomotiv Kuban’ın 23-20 galibiyetiyle geçilirken Darüşşafaka Doğuş’un sadece 3 ribaund alabilmiş olması, buna karşılık 3 sayı bölgesinden 3/5 isabeti dikkat çekiciydi.

Oktay Mahmuti’nin ikinci çeyrekte rotasyonu genişletmesi dengenin Kuban lehine bozulmasına neden oldu. Bu periyodda Darüşşafaka Doğuş 3 sayı bölgesinden 1/7 isabet bulabilirken Kuban boş üçlüklerle arayı açtı ve devreyi 47-38 önde tamamladı.

Darüşşafaka Doğuş’un üçüncü periyoddaki hücum performansı yaklaşan BSL play-off’ları öncesinde rakipleri için gözdağı niteliğindeydi. Bu periyodu Lokomotiv Kuban 66-64 önde döndü.

Son periodun ikinci dakikası içinde Darüşşafaka Doğuş maçta ilk kez öne (68-66) geçti. Son ikidakikaya girilirken Wilbekin skoru 82-78 yaptı. Karşılaşma da 87-86 Darüşşafaka Doğuş’un galibiyetiyle sona erdi.

Öne çıkanlar…
Darüşşafaka Doğuş: Scottie Wilbekin 11 sayı, 6 asist, Reggie Redding 12 sayı, 1 ribaund, 3 asist, Furkan Aldemir 8 sayı, 7 ribaund, 2 asist, Luke Harangody 15 sayı, 7 ribaund, Ender Arslan 6 sayı, 8 asist
Lokomotiv Kuban: Victor Claver 12 sayı, Chris Singleton 12 sayı, malcolm Delaney 11 sayı

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.