GALATASARAY , BANVİT’İ UZATMADA YENDİ

BSL’de belki de haftanın maçında, çok keyifli geçen karşılaşmada Galatasaray Odeabank, Banvit’i uzatmalarda 96-86 yenmeyi başardı. Türkiye kupası’nda son saniyede üçlükle rakibine yenilen Galatasaray son hücumda yine faul yapmadı ve yine Aj Slaughter’dan son saniye üçlüğü yiyerek maçı ancak uzatmada kazanabildi. İki takım da izleyenlere müthiş bir performans sergiledi.

Maça iyi başlayan taraf Galatasaray oldu. 8-3’lük seriyle üstünlüğü erken ele alan Galatasaray oyundaki üstünlüğü de çok net eline geçirdi. Moerman’ın serbest atışlarıyla Banvit farkı ikiye indirse de Micov’dan gelen iki üçlük ve Chuck Davis’in smacıyla fark çift hanelere çıktı. İlk çeyrek 20-12 tamamlanırken oyun üstülnüğü tamamen Galatasaray’daydı.

Moerman ikinci çeyrekte olayı üstlenince Banvit geri göndü. Üst üste isabetler bulan Moerman takımının farkı 1 sayıya kadar indirmesini sağladı. Dış atışlarla etkili olan galatasaray üç tane üçlük birden bulunca fark da yeniden çift hanelere çıktı. Mc Collum’un da devreye girmesiyle ilk yarı 44-32 Galatasaray üstünlüğü ile sona erdi.

İkinci yarının ilk iki hücumunda iki üçlük bulan Banvit yine oyuna tutundu. Bernard James’de ısrar eden Galatasaray onu kazanmak için uzun süreler oyunda tuttu. JAmes üst üste isabetlerle 7 sayıya ulaştı farkı da 12 sayıya çıkardı. Bu dakikadan sonra maçta Gasper Vidmar fırtınası esti. MAçın ilk 26 dakikasında 2 sayıda olan Vidmar müthiş bir ritm yakalayarak takımını oyuna soktu. Üst üste yakın atışlarda isabet bulan Banvit farkı 54-51 ile üç sayıya indirdi. Mc Collum’a üçlük esnasında yapılan faulle çeyrek 61-54 sona erdi.

Son çeyrekte Vidmar fırtınası devam etti. Serbest atışları dahi isabete çeviren Sloven pivot 16 sayıya ulaşırken pota altında mutlak bir hakimiyet kurdu. Banvit’te sıkı savunma ve Tolga’nın verimli oyunu da maça geri dönüşün anahtarlarından birisiydi. Vidmar’ın isaetiyle maç 68-68’de eşitliğe geldi. Galatasaray Mc Collum ve Micovdan basketler bularak rakibine mola aldırdı. Lasme’nin de isaetiyle fark 6 sayıya kadar yükseldi. Banvit’te Slaughter zor bir üçlükle farkı üçe indirdi. 1 dakika sayısısz geçildikten sonraVidmar’ın hücum ribaundu ve basketiyle fark 1 sayıya indi. Galatasaray’da kritik hücumu Mc Collum kullanıp isabete çevirdi. Son 18 saniyeye 76-73 Galatasaray üstüngirdi. Banvit mola sonrası Johnson ile turnikeye gitti ve 11 saniye kala farkı 1’e indirdi. Schilb taktik faulleri Galatasaray adına 2’de 2 ile isabete çevirdi. Molası kalmayan Banvit 8 saniyede rakip potaya gidip Slaughter ile üçlük isabeti bularak maçı eşitledi. Ergin Ataman bu pozisyonda faul yapmayı tercih etmeyerek risk aldı ama bu riski ters tepti. Normal sürenin son hücumunu Galatasaray’da top elinde patlayan Sinan Güler kullandı ama başarısız olunca maç 78-78 ile uzatmaya gitti.

Uzatmalarda Galatasaray müthiş bir oyun ortaya koydu. Sinan Güler ve MC Collum ile çok çok etkili olan Galatasaray üç dakikada farkı 9 sayıya çıkardı. Son 2 dakikada da rakibine yaklaşma imkanı vermeyen sarı kırmızılar karşılaşmadan 96-86 galip ayrıldı. Galatasaray uzatmalarda tam 18 sayı üretmeyi başardı.

Galatasaray’da Errick Mc Collum 22 sayı 9 ribaund 4 asist 1 top çalma 1 blok, Vladimir Micov 5/9 üçlük isabetiyle 18 sayı 5 ribaund 5 asist ve Sinan Güler 12 sayı 5 asiast 3 riband 3 top çalma ile etkili oldu.

Banvit’te ise pota altını domine eden Vidmar 18 sayı 8 ribaund, Adrien Moerman 24 sayı 11 ribaund 2 top çalma ve Aj Slaughter 5/10 üçlük isabetiyle 18 sayı 2 ribaund 2 asist ile oynadı.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.