CİMBOM EUROCUP’TA FİNALE ÇIKTI

Heyecan fırtınasından 94-81 galip ayrılan Galatasaray bütün sezonun emeğini bu şanssız maçta yitirmeyerek finale kalmayı başardı. Maçın ilk kısmını çok iyi idare etsek de ikinci yarıda başlayan skoru koruma içgüdüsü takımımıza zor anlar yaşattı. Micov maç kazandıran bloğa imza atarak takımını finale taşıdı.

Yarın yokmuş gibi oynayan iki takımın ilk çeyrekteki mücadelesi hücum basketbolu sevenler için harika geçti. Sinan Güler’in yönetiminde ilk dakikadan itibaren müthiş akıcı bir hücum performansı izledik temsilcimizden. İlk çeyrek 29-27 biterken hücumda her şey istediğimiz gibi gitti. Savunmada ise hem rakibi durduramadık hem de anlamsız faullerle bazı oyuncularda sıkıntı yaşamaya başladık.
İkinci çeyreğin başında erdiğimiz 8-0’lık seri rakibin maça inanmasına sebep oldu. Çok yüksek tempoda oynanınca maç hatalar da kaçınılmaz oldu. Micov ve Lasme’nin serbest atışlarıyla oyuna tutunduk. en kritik noktada Jerrels’tan iki hücumda gelen 5 sayı ile de skoru yeniden eşitledik. Çeyreğin son 4 dakikasında Jerrels tempoyu düşürürken karşılıklı sayılar geldi. Newley’nin son saniye üçlüğü ile devre arasına 48-44 Canaria önde girdi.

Üçüncü çeyrekte oyunu kontrol eden taraf Canaria oldu. Ritm bulan İspanyol temsilcisi dış atışlarla etkili olurken Galatasaray’da ortaya çıkan skoru koruma iç güdüsü de takımımıza hiç yardımcı olmadı. Çeyreğin bitimine 3.30 varken verdiğimiz 7-0’lık seri oyundaki bütün rüzgarı Canaria’nın arkasına aldı. Çeyrek 67-57 biterken Chuck Davis dışında bütün oyuncularımız saha içinde çok zorlandı.

Son çeyreğe çok iyi savunma yaparak başladık. İlk 4 dakikanın skoru 5-1 Galatasaray lehine oluştu. Bu dakikadan sonra inanılmaz bir Canaria performansı izledik.12-2’lik seri sadece 3 dakikada gelirken fark da 16 sayıya kadar çıktı. Mc Collum ve Micov’un isabetleriyle farkı 12’ye indirdik. İki mucize üçlük sokan Gran Canaria farkı 7 saniye kala 16 sayıya çıkardı. Vladimir Micov son hücumda çok sakin oynadı turnikesiyle maçı uzatmaya götürdü.

Uzatmalara Mc Collum’un serbest atışlarıyla başladık. Dj Seeley ona cevap verdi. Bu isabetlerin ardından 3 dakika sayı gelmedi. Mc Collum’un serbest atışlarıyla ürettiğimiz sayılar farkı 13 sayıya indirdi. Son 17 saniye kala hücum sırası Gran Canaria’ya geçti. Önce paylaşılamayan top kararı ardından ayakla topa müdahale geldi. Son şansı Albert Oliver kullandı ama Vladimir Micov müthiş bir blok yaparak maça son noktayı koydu 94-81.

Gran Canaria’da eski Beşiktaşlı Dj Seeley 23 sayı 4 ribaund 5 asist, Alen Omic 16 sayı 7 ribaund ve Kevin Pangos 14 sayı ile oynadı.

Galatasaray’da ise maç kazandıran bloğun sahibi Micov 21 sayı 7 ribaund 1 asiat 1 blok, Errick Mc Collum 16 sayı 5 ribaund 1 asist ile oynadı.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.