CAN ALTINTIĞ RÖPORTAJI ( TOFASSPOR.COM)

Tofaş A takımı kaptanı  Can Altıntığ, hazırlık döneminin noktalanması ile sezon öncesi hazırlıkları ve sezon içerisindeki hedeflerini bizlerle paylaştı.

Takıma yeni katılan oyuncuların uyumu ve takım içerisindeki ortam nasıl?
C.Altıntığ: Bu yıl en büyük avantajımızın gecen seneki kadromuzu koruyup çok büyük bir değişikliğe gitmememiz oldu. Kulübümüze yeni katılan sadece 4 oyuncu var. Onlarda müthiş uyum sağladılar ve sanki yıllardır beraber oynuyormuş gibiyiz.
Hazırlıkların ilk başlangıcı olan Bolu kampı takım için nasıl geçti?
C.Altıntığ:Bolu kampını çok iyi geçirdiğimizi düşünüyorum. Takımda herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya çalıştı. Güzel bir rekabet ortamı var. Bunun da başarıyı getireceğine inanıyorum.

Cevat Soydaş, Tansev Mıhçıoğlu ve Polonya Turnuvaları takımımız için nasıl geçti?
C.Altıntığ:Cevat Soydaş Turnuvası’nı beklediğimizin üstünde geçirdik. Kamptan yeni gelmiştik ve hala yorgunluk ve formsuzluk vardı. Ayrıca yeni transferlerimiz ilk defa forma giydi. Buna rağmen çok güzel maçlar çıkardık ve şampiyon olduk. Tansev Mıhcıoğlu turnuvası bizim için şanssızlıklarla doluydu. İlk maçın beşinci dakikasında ben sakatlandım. Devam eden günlerde Ruzic ve Zuza sakatlandı. Final gününde Steele ve Barış Özcan’ın da ufak sakatlıkları oldu ve son maçı altı kişi bitirdik. Buna rağmen orada da şampiyon olduk. Bu durum genç oyunculara ciddi fırsatlar yarattı ve onlarda bu fırsatı çok iyi değerlendirdi. Üç maçı da kazanmamızda çok büyük rol oynadılar.

Sezon öncesi yaşanılan sakatlıklar takımı nasıl etkiledi?
C.Altıntığ:Üst üste gelen sakatlıklar tabii ki bir dönem bizi çok zorladı ama şu anda her şey yolunda sakat oyuncu bulunmuyor. Herkes tekrar kendi formunu yakaladı diyebilirim.

Türkiye Kupasındaki rakiplerimiz ve grup hakkındaki düşüncelerin?
C.Altıntığ:Türkiye Kupası özellikle ilk ayağı sürprizlere açık bir gözüküyor. Çünkü takımların sezon öncesindeki ilk resmi maçları olacak. Grubumuzda Fenerbahçe Ülker, Olin Edirne ve Mersin Büyükşehir Belediyesi bulunuyor. Bizim şansımızı çok yüksek görüyorum. Gerek kadro kalitesi ve derinliği gerekse de geçen seneden kadromuzu çok değiştirmeden bu sezona başlamamızın çok büyük avantaj sağlayacağını düşünüyorum.

Takımımız hakkındaki sezon değerlendirmen ve sezon içerisindeki hedeflerin neler?
C.Altıntığ:Takımımız bu sezon çok daha kuvvetli ve daha tecrübeli. Zaten bunu sezon öncesi oynadığımız hazırlık maçlarında da gösterdik. Bu seneki hedefimiz ilk altıya kalıp seneye Avrupa kupalarında mücadele etmek olacak.

Takımdaki genç oyuncular hakkında düşünceleriniz?
C.Altıntığ:Takımımızdaki genç oyuncularımızın hepsi birbirinden kıymetli sporcular. Zaten A takıma çıkarken hepsi hem Avrupa üçüncüsü olan milli takımda hem de Türkiye Şampiyonu olan Tofas genç takımında çok büyük başarılara imza atıp kendilerini kanıtlayarak geldiler. Bizde elimizden geldiği kadar onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu performanslarını sürdürürlerse bu yıl takımımızda önemli süreler alacaklarını düşünüyorum.

Altyapıdaki oyuncular hakkındaki düşüncelerin?
C.Altıntığ:Tofaş alt yapısı gerek Türkiye şampiyonalarındaki başarıları gerekse de milli takımlarda forma giyen oyuncuları ile Türkiye’de ekol olmuştur.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.