BURSA’NIN GURURU EMİNE ÖRNEK KOLEJİ

Özel Emine Örnek Kolejinde eğitimin bir parçası olan basketbolda da çalışmalarımızı sürdürmekteyiz. Amacımız eğitimdeki başarımızı sporda da göstermektir.

Basketbol çalışmalarımızı ilk aşamada okulumuzun öğrencilerinden yapmış olduğumuz seçmelerle minik basketbolcu adaylarıyla alt yapı gruplarını oluşturmak. Seçtiğimiz ve bünyemizde halen lisanslı olarak mücadele eden sevgili çocuklarımıza basketbol sporunu sevdirerek onlara basketbol da ki temel teknikleri ve becerileri öğreterek basketbol bilgilerini sporcularımıza ilkeli, disiplinli ve hedefli çalışmalarla aktarmaktır.
Bunun sonucun da 2005–2006 sezonu Türkiye 5.liği

(1995 doğumlu bu ekibimizden başarılı olan öğrencilerimizi Oyak Renault Spor kulübüne kazandırdık), 2006–2007 sezonu İlkokul Küçük Erkekler Bursa 1 liği, Grup birincisi, Yarı final birincisi ve arkasından gelen Türkiye 3. lüğü ile minik basketbolcularımız büyük başarı göstermişlerdir. Bizi en çok gururlandıran taraf ise 6 ay gibi kısa sürede yoğun antrenman programıyla Türkiye şampiyonasın da, ilk 4 takımdan 3 ünün İstanbul kulüplerinin alt yapısından oluşan İstanbul takımları arasında, 3.olan Bursa ekibi Emine Örnek Koleji 1996–97 doğumlu minik basketbolcularımızın başarısı. Özellikle bu sezon büyük başarı yakalayan ekibimiz 1996–97 doğumlu Takımımız gelecekte de büyük başarılara imza atacaklarına inanıyoruz. Çünkü Ailelerin desteği ve fedakârlıkları, öğrencilerimizin fiziki yapıları, yetenekleri ve eğitim de başarılı olmaları bizleri ayrıca gelecekle ilgili ümitlendirmektedir. Bu ekibimize 2 tane de 1997 doğumlu öğrenci katılarak daha da güçlenmiştir. Bu yakaladığımız jenerasyondan iyi basketbolcular çıkacağını düşünüyorum. Bilindiği gibi iyi basketbolcular güzel jenerasyonlardan çıkar.
Ayrıca bizden hiç desteğini esirgemeyen Okul kurucularımızdan Sayın Emine Örnek ve Sayın Dr. Mahmut Nedim Örnek’e çok teşekkür ediyorum. Çocukların Sosyalleşme sürecinde spor’a verdikleri destek ve kazandırdıkları tesisler ve halen devam eden binalarımız ve spor salonlarımız ile ne kadar ciddi yatırımlar yapmakta olduklarını görmekteyiz. Çünkü Türkiye’nin kanayan yarası tesisleşme. Emine Örnek eğitim kurumlarının bu konuda ki tutumlarının örnek olmasını diliyoruz.

oguz yaman

Oğuz Yaman 1974 yılında Bursa’da doğmuştur. Oyak Renault spor kulübü alt yapısında küçük, yıldız ve genç takımlarında oynamıştır. Bursa Uludağ Üniversitesi Beden eğitimi bölümünü kazanarak öğrencilikle beraber antrenörlüğe yine Oyak Renault spor kulübünde başlayarak küçük takım, yıldız takım antrenörlükleri yanında A takım ve genç takım asistan koçluğu yaparak Faruk Akagün, Mete Babaoğlu, Cihansever Yeşildağ, Nihat İziç, Ayhan Kalyoncu, Ayhan Özgümüş, Cem Çağal ve İsmail Doğrutekin gibi başarılı idareci ve antrenörlerin yanında çalışma imkanı bularak kendisini geliştirme imkanı bulmuştur. 2001-2002 sezonu ilkokullar Türkiye şampiyonluğu ve aynı kurumda 2003-2004 sezonu Türkiye 3.lüğü yaşadıktan sonra Özel Emine Örnek kolejine katılmıştır. .3 sezondur Emine Örnek Kolejinde Beden Eğitimi öğretmeni ve okulun basketbol antrenörü olarak çalışmalarına devam etmektedir. Burada da 2005–2006 Türkiye 5.si ve 2006–2007 Türkiye 3.sü olarak büyük başarıya imza atmıştır.

Takım kaptanı; Berk Manas basketbol oynamanın mutluluğunu ve basketbolü çok sevdiğini belirterek takım içersinde arkadaşlıklarımızla beraber yaşadığımız başarılar bizleri ve ailelerimizi çok sevindiriyor. Eğitimle beraber spor yaptığımız için çok mutluyuz. İleride Makine mühendisi olmak asıl hedefim. Ayrıca antrenörümüz bize her zaman ilk öncelik eğitim olduğunu ve basketbolcuların eğitimli kişiler olduğunu söyler…
Takım arkadaşlarım adına basketligi.com’a teşekkür ederim.

Siz basketbol un büyük yıldızlarından olan hayatını kaybeden Drazan Petroviç’in daha 14 yaşındayken antrenman aralarında kitap okuduğunu bulmaca çözdüğünü, hatta satranç oynadığını biliyor muydunuz?

Sosyal Ağlarda Paylaşın

“BURSA’NIN GURURU EMİNE ÖRNEK KOLEJİ” için 56 cevap

 1. ssalla dedi ki:

  cok iyi oyuncular yetirmissiniz bnunuda secmelerde gördüm serhat çzaydında cok iyi bir basketci ve cok iyi bir cocuk

 2. aysenur dedi ki:

  gecmiş olsun hocam yaa cokk üzüldüüm:D

 3. tunahan dedi ki:

  ben mustafa kemal paşa spordan minikler basket bol oyun cusuyum ilk maçta onları 80 – 8 ikinci maçta 81 -10 yendik o yüzdem emine örnek koleji vazla güçlü değil

 4. melike dedi ki:

  ya ben bu okulda 2004-2005 yılında konuk öğrenciydim :S biz istanbuldan foklr ekibiyle gitmiştik bursaya okulun ismini doğru hatırlıyorsam bu okul… kaldığım ailenin numarasını kaybettim :( bu okulun numarası var mı… onlara ulaşmak istiyorum!

 5. tuncay dedi ki:

  merhaba ben uludağ üniversitesi ilkem sporda oynuyorum emine örnek koleji basketbol seçmelerine katılmak istiyorum acaba seçmeler ne zaman oluyor ?

 6. HOCAM HALEN FORMDA VE MUHTEŞEM OLUP,AYNI ENERJİYLE DEVAM ETTİĞİNİ VE BAŞARILARINA YENİLERİNİ EKLEDİĞİNİ GÖRMEK ÇOK GÜZEL.İNŞALLAH BUNUN DEVAMI GELİR.SENİ HEP DESTEKLİYECEĞİZ.23.09.2010.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.