BURSA’DA ÖRNEK KOLEJ FIRTINASI

 

DSCN9919

 

Ekip çalışması her alanda önemli olduğu gibi basketboldada çok büyük öneme sahip , Emine Örnek Koleji Bursa’da Eğitimde yakaladağı kaliteyi sanırım spor kulübü olan Örnek Koleji’ndede ekibi ile yakalamış durumda. 1996 Doğumlulardan 2000 Doğumlulara kadar İlköğretim seviyesinde basketbola bu kadar detaylı Bursa’da yatırım yapan kulüp sayısı gerçekten çok az , Örnek Kolej’de bunların zirvesinde geliyor.

Oğuz Yaman Çakır Eğt. Koleji’nde yakaladığı Türkiye Şampiyonluğunun ardından Emine Örnek Koleji’ne geçişinden sonra 5 yıl içerisinde Minik takımlar seviyesinde ileriki yıllara çok büyük yatırımlar yaptı . Organizyonun başlangıcında Yeşimspor patentli Fatih Sopa’yı yardımcılığına getiren Oğuz Yaman , 2007 yılında da Bursa basketbolunun altyapılarda tecrübeli antrenörlerinden Sinan Demir’i Minik takımın başına getirerek ekibini kurdu.

Bursa’nın ve Türkiye’nin en iyi kondisyonerlerinden biri olan Oyak Renault’un altyapıda şaşalı dönemlerinde Altyapının başında olan Çetin Karadenizli’yi takımın Kondisyoneri olması onlar için çok büyük kazanç , yaptığı bütün çalışmaları gelecek için yapan Çetin Hocamız kuşkusuz oyuncu yetiştirdiği gibi Bursa’da ben dahil birçok antrenör arkadaşımıza ve abimize büyük emekleri vardır. Çetin Karadenizli’yi böylesine güzel bir ekibin içinde görmek gerçekten büyük sevinç hepimiz için . .

Küçüklerde aldıkları Tofaş galibiyeti bu sezon ne kadar iddaalı olduklarının bir göstergesi bence , Eğer Lise yıllarında da takım hüvviyetini korur bu ekip ile çalışmaya devam ederse A Takım seviyesinde  bir iki oyuncu takviyesi ile yukarılarda görebiliriz.

Ekip işi demiştik , tabi bu ekibin içinde muhakkak Örnek Kolej velileride bulunmaktadir. İyi günde kötü günde yanında olan , maddi manevi hertürlü desteği takıma veren Örnek Kolej velilerini kutluyorum . Umarım Oğuz Yaman , Çetin Karadenizli , Fatih Sopa ,Sinan Demir ve Fatih Akşen’in kurmuş olduğu bu organizasyon Bursa ve Türk basketboluna uzun yıllar hizmet verir.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

“BURSA’DA ÖRNEK KOLEJ FIRTINASI” için 3 cevap

  1. Ş.MURAT MANAS dedi ki:

    BU YAZINIZLA BİR ÇOK AMATÖR KLÜBE,DESTEK OLDUĞUNUZU DÜŞÜNÜYORUM.SİZİN GİBİ EMEĞE ,BÜYÜĞÜNE SAYGI DUYAN,CESURCA YAZAN KİŞİLERE , TÜRK SPORUNUN ÇOK İHTİYACI VAR.MAÇ KAZANMAK GÜZEL BİR ŞEY , AMA DAHA ÖNEMLİ OLANI EMEK HARCAMAK VE SPOR YAPMAKTIR.OĞUZ YAMAN VE EKİBİNİ KUTLAR VE BAŞARILARININ DEVAMINI DİLERİM.SAYIN ÇETİN KARADENİZLİ GİBİ DÜNYA DEVİ BİR KONDİSYONERİN BUYAŞ GRUBUNU ÇALIŞTIRMAYI KABUL ETMESİNİN ÇOK BÜYÜK BİR ŞANS OLDUĞU KANAATİNDEYİM.SON TEBRİĞİM ,EMİNE ÖRNEK KOLEJİ VE SPORU BU KADAR ÇOK DESTELEYEN,TESİSLERE BU KADAR ÇOK YATIRIM YAPMAKTAK KAÇINMAYAN MAHMUT NEDİM ÖRNEĞE.SAĞOLUN MAHMUT BEY.

  2. ERMAN dedi ki:

    SENİNDE BU TAKIMDA ÇOK EMEĞİN VAR,MURAT KARDEŞİM ….TÜM VELİLERİDE KUTLARIM…UMARIM MAHMUT BEY’İN DESTEĞİ YANLIZCA BAŞARIYA ENDEKSLİ DEĞİL ,İNSANA VE SPORA OLUR…

  3. Basketligi dedi ki:

    Güzel sözleriniz için teşekkür ederim Murat Abi , gerçekleri belirtmek istedim . İ.Biçermen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.