BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR MERSİN’DE ŞAMPİYON

2012-2013 sezonunda TKB2L’de mücadele edecek Bursa Büyükşehir Belediyespor, Mersin Üniversitesi, Nevşehir Üniversitesi ve Niğde Türk Telekom’un katılımıyla 28-30 Eylül 2012 tarihleri arasında Mersin Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen sezon öncesi hazırlık turnuvası sona erdi.
TKB2L’den TKBL’ye yükselme hedefiyle sezona hazırlanan Bursa Büyükşehir Belediyespor, oynadığı karşılaşmaların tamamından galip ayrılarak turnuvayı namağlup şampiyon tamamladı.
Turnuvanın 1. gününde Niğde Türk Telekom karşısında baştan sona üstün bir oyun sergileyen Bursa temsilcisi, mücadeleden 55 sayılık bir farkla 94-39 galip ayrıldı.

Turnuvanın 2. günü son derece çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. Ev sahibi Mersin Üniversitesi ile karşılaşan Bursa Büyükşehir Belediyespor, mücadeleyi 4 sayı farkla 66-62 üstün bitirerek turnuvanın son gününe büyük bir avantajla girdi.
Mersin Üniversitesi TKB2L Turnuvası’nın son gününde Nevşehir Üniversitesi ile şampiyonluk mücadelesinde karşılaşan Bursa temsilcisi, bu mücadeleyi de 79-60 galip tamamlayarak sezon öncesi hazırlık turnuvasından “şampiyon” unvanıyla Bursa’ya döndü.
Bursa Büyükşehir Belediyespor, 21-22 Eylül 2012 tarihlerinde Bursa’da organize ettiği ve Yalova VIP Atakent Hastaneleri, Çanakkale Biga Belediyespor ve Çeltikspor’un katılımyla gerçekleşen sezon öncesi hazırlık turnuvasında da oynadığı tüm maçları kazanarak “Bursa Büyükşehir Belediyespor Başkanlık Kupası”nın sahibi olmuştu.

Mersin Üniversitesi Turnuvası Müsabaka Sonuçları:
1. Gün:
Mersin Üniversitesi: 79 – Nevşehir Üniversitesi: 50
Niğde Türk Telekom: 39 – Bursa Büyükşehir Belediyespor: 94
2. Gün:
Mersin Üniversitesi: 62 – Bursa Büyükşehir Belediyespor: 66
Niğde Türk Telekom: 48 – Nevşehir Üniversitesi: 68
3. Gün:
Bursa Büyükşehir Belediyespor : 79 – Nevşehir Üniversitesi: 60
Mersin Üniversitesi: 58 – Niğde Türk Telekom: 49

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.