BÖLGESEL ANTRENÖR GELİŞİM SEMİNERLERİNİN İLK AYAĞI TAMAMLANDI

TBF Eğitim Kurulu tarafından bu yıl ilk kez uygulamaya sokulan eş zamanlı Bölgesel Antrenör Gelişim Seminerlerinin ilk ayağı tamamlandı.

TBF Bölgesel Antrenör Gelişim Seminerlerinin ilk uygulamaları, 24-25 Mart 2017 tarihlerinde Trabzon ve Isparta illerinde düzenlenen iki ayrı seminerle tamamlandı.

Isparta 6 Mart Spor Salonu’nda başlayan ve çeşitli kademelerden antrenörlerin katıldığı seminerin ilk gününde TBF Eğitim Kurulu üyesi Cem Çağal, ‘’Basketbolda Hücum ve Savunma Kombinasyonu’’ ve ‘’ Fast Break ve Geçiş Oyunları’’ derslerini anlattı.

Isparta Bölge Spor Kulübü’nün uygulama takımı olarak rol aldığı seminer, Cem Çağal’ın “Takım Savunmasında Rollerin Güçlendirilmesi” TBF Eğitim Kurulu Öğreticiler grubundan Cem Akdağ’ın da “Yarı Saha Hücum’’ ve “Altyapılarda Savunma Anlayışı’’ derslerinin ardından sona erdi.

Trabzon Hayri Gür Spor Salonunda başlayan seminerde ise TBF Eğitim Kurulu Öğreticiler grubundan Hasan Özmeriç’in “Pick and Roll Savunmaları” ve “Savunmada Spacing” dersleri işlendi. Seminerin son gününde TBF Eğitim Kurulu Öğreticiler grubundan Ahmet Bülbül tarafından gerçekleşen “Basketbolda Geçiş Oyunları” ve “Hücumda Spacing” derslerinin ardından TBF Eğitim Kurulu Öğreticiler grubundan Hayri Solmaz’ın “Altyapıda Antrenör Yönetici İlişkileri” ve “İkili Oyundan Takım Oyununa Geçiş” derslerinin ardından Bölgesel Antrenör Gelişim Seminerlerinin ilk ayağı tamamlandı.

TBF Bölgesel Antrenör Gelişim Seminerleri, 12-13 Mayıs tarihlerinde yine eş zamanlı olarak Batman ve Van’da gerçekleşecek.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.