BAYANLAR LİG TOPLANTISINDA SADECE BİR TAKIM !!!

basket2

7 aralık Pazartesi günü Basketbol il temsilciliğinde bayanlar ligiyle ilgili toplantı yapıldı. Toplantıya katılan kulüp sayısı bir.O takımı tahmin etmek zor değil tabi ki .Bursa Büyükşehir Belediye Spor.
Bursa BŞB tüm kategorilerde katılıyor liglere hatta bazı liglere 2 takımla katılacaklar.
Mkp’den 3 takım yıldız ve küçük kategorilerine katılıyor. Bursa il merkezinden ikinci bir takım malesef yok. DSİ de işler karışık sadece küçüklere katılıyorlar. Diğer kategorilere katılmıyorlar ama o oyuncuların da bonservislerini vermiyorlar. Geçen yıl hazırlandığını ve bu yıl katılacağını belirten Fastline’ın esamesi okunmuyor. Gemlik’tan bir takımın katılacağı söyleniyor. Ama o da belli olmaz . Zira Gemlik takımı yazın bölgesel lig için başvuruda bulunmuştu,antrenman yapıyorlardı!
Ne acıdır ki Türkiye’nin 4. büyük kentinde yerel lig için gerekli 4 takım sayısına ulaşılamıyor. Şaşırmamak lazım çünkü erkek takım antrenörlerinden birinin dediği gibi bayan basketbolu yok olsun! Bu kadar basit onlar için. Zihniyet… Fazla söze gerek bıraktırmıyor bu söz.

 

Özcan ÇAKAR

Sosyal Ağlarda Paylaşın

“BAYANLAR LİG TOPLANTISINDA SADECE BİR TAKIM !!!” için 24 cevap

 1. #14 dedi ki:

  Yılların kulübü dedikleri DSİ ! şimdilerde bir takımı bile kuramıyor… erkek basketboluyla uğraşan antrenör abilerimiz birazda bayan basketbolcu aramak,yaratmak, olanlarında seviyesini yükseltmek için cok değil Tofaş, Bosch, Oyak Renault, Yeşim .. gibi büyük spor kulüplerinde oynayan oyunculardan biriyle ilgilendikleri kadar ilgilenseler Bursa’da bayan basketbolu eskisi gibi canlanabilir..Ülke çapında sporcular yetiştirilebilir.

 2. İyi günler Basketligi Editörleri;
  2009-2010 sezon başı toplantısında yaptığımız açıklamada, bayanlara katılmayacağımızı belirttik. bu bilgiyi toplantıda almayan arkadaşlar. kulüp telefonu arayarak bizlere ulaşsaydı sevinirdik, ismimizin neden burada geçtiğini anlamadık, sezon başı toplantımızda basketligi editörlerinden arkadaşlarda vardı acaba toplantı esnasında içeride konuşulanları dinlemediler mi? Fastline Spor kulübü 2009-2010 sezonuna katılmayacak, bunu buradan tüm basketbol sever dostlarımıza tekrardan hatırlatırız. Kulüp takımlarımız ne zaman hazır duruma gelirse, kulübümüzün tüm oyuncularını sahada göreceklerdir. Bayan basketbolunu bursa’da neden 2-3 kulüp üsleniyor. Neden diğer büyük kulüplerimiz bu yönde eğilim göstermiyorlar. Lütfen Bursa’mızın büyük kulüpleri sizleride bayanlar kategorilerinde görmek istiyoruz…
  Teşekkür ederiz.

  Fastline Spor Kulübü
  Yönetim Kurulu

 3. UFUK dedi ki:

  işin en acı tarafı da bu sorunları bildiğimiz halde halen elimizin kolumuz bağlı fakat çenemizin çalışıyor olması.Ben bu konuda çok yazdım söyledim . İlk önce bayan takımları antrenörlerinin bir araya gelmesi lazım Türkiye genelinde.Biz daha bunu başaramıyoruz.

 4. afraidof dedi ki:

  Bayan basketbolunu özellikle basketbol şehri !! dedikleri bursada çok büyük sorunlar bekliyor.. Onlarca belki yüzlerce kız öğrenilerimiz zor şartlarda antrenmanlara gidiyor ve hayallerinin peşinden koşuyor fakat karşılaşmak için rakip bulamıyorlar.. Bunun çözümü büyük takımlardan geçer… Minik erkeklerde dahi zaman zaman masraf oluyor !! die maçlara çıkartmayan Fastline Spor Kulübü takım çıkartsa dahi bunun bayan basketboluna çok büyük katkısı olacağını düşünmüyorum.. Bence uyuma Bursa geleceğine sahip çık.. Yok olmasın bayan basketbolu onlarda en az erkekler kadar hakediyor hayallerinin peşinden koşmayı..

 5. Gereksiz dedi ki:

  Sevgili Fastline yönetimi Öncelikle şunu sormak istiyorum. Katılacağız diyipte daha sonra bayanlarla uğraşılmaz zihniyetine kapılıp vazgeçmek ne kadar etik?? Ayrıca büyük kulüplere çağrıda bulunuyorsunuz ama öncelikle sizinde aslında yaptığınız hiçbirşey yok. Her sene isim verip vazgeçmekten başka. ha bu arada basketbol Ticari oyuncak değildir bence Önce bunu düzeltin. ama erkek oyuncularınızdan nasıl aylık para alıyorsanız öyle kızlarda bulabılırsınız ama nerde bayanlarla uğraşmak hanginizin işine gelir ??? Eğer bir işin hakkını veremeyecekseniz İsminizi yalandan oralarda gezdirmenin mantığı ne bence ama parayla oynatacak kız çoçuğu bulamadığınız için vazgeçtiniz…Bayan basketbolu sizin için ancak bir hayaldir. Çok meşhur bir sözle size veda ediyorum.

  HAYALLERİ GERÇEKLEŞTİRMENİN EN İYİ YOLU UYANMAKTIR…

 6. afraidof dedi ki:

  Bayan basketbolu yok olsun diyenler.. Liseler türkiye şampiyonasını izlesinler Bursada ve görsünler bayan basketbolu var mı yok mu..

 7. yavuz dedi ki:

  Cevap: 29 ya da 30 aralık 2008 tarihli açıklamanız:

  FASTLINE VE ULUDAĞ SUPERBASKET’TEN AÇIKLAMA

  Fastline Spor Kulübü ve Uludağ Süper Basket Spor kulübü Bayanlar Yıldız-Küçük basketbolcularının 2008/2009 sezonunda oynamalarına yönetim kurulu kararı ile durdurmuştur. Bu sezon sahalara çıkmayıp antrenman yapıp yeni sezona hazırlanacağını tüm kamu oyuna ve spor kulüplerine bildirir

  Fastline Spor Kulübü
  Yönetim Kurulu

 8. yavuz dedi ki:

  Fatsline’in acıklamasına acıklama:
  29 ya da 30 aralık 2008 tarihli açıklamanız aşağıdaki gibiydi.

  FASTLINE VE ULUDAĞ SUPERBASKET’TEN AÇIKLAMA

  Fastline Spor Kulübü ve Uludağ Süper Basket Spor kulübü Bayanlar Yıldız-Küçük basketbolcularının 2008/2009 sezonunda oynamalarına yönetim kurulu kararı ile durdurmuştur. Bu sezon sahalara çıkmayıp antrenman yapıp yeni sezona hazırlanacağını tüm kamu oyuna ve spor kulüplerine bildirir

  Fastline Spor Kulübü
  Yönetim Kurulu

 9. rooster dedi ki:

  Özcan arkadaşım konuya hassayietin için teşekkür edeiyorum.Biz Büyükşehir olarak elimizden geleni yapıyoruz. Yorumları da keyifle okuyorum.
  Teşekkürler

 10. fastline dedi ki:

  oyucularınızı sureklı para yuzunden kaybedıyorsunuz veya sorun yaratıyorsunuz bu ısı tıcarete mı dokuyorsunuz yoksa bursanın adını duyurmayamı calısıyorsunuz oyucularınız parayı vermedıgı zaman antrenmanlara bile cıkamıyorlarmıs eger sampıyonaya gıdersenız hıcmı utanmıcaksınız bız bu cocuklardan para alıyoruz demeye NASREDDİN HOCADAN EN COK PARAYI VEREN DUDUGU CALAR CUMLESINI ORNEK ALMISSINIZ bunun yerine PARASIZ AMA SAHAYA YUREGINI KOYAN OYUNCULARI ORNEK ALMALIYDINIZ buyuzden ne acıdır kı bursa il sınırının dısına sadece hazırlık maclarınız ve cocuklardan toplamaya calıstıgınız bolgesel lıgın parasını verıpte mecburen deplasman maclarına cıkabilirsıniz ben parasını veriyorum oynarım sayımı atarım kralım diyen oyuncularınız la yapabileceginiz en iyi derece bursa 5 veya en iyi ihtimalle 6 dır….

 11. master dedi ki:

  Fastline spor kulübü açıklamanızda ne demek istediğiniz bir daha anlatırmısınız. İnanın hiçbirşey anlamadım. Türkçesini yazarmısınız açıklamanızın.

 12. Tansel dedi ki:

  Fastline sporda bir veli olarak bu kulüpteki idareci ve antrenörlerin ne fedekarlıklara sponsorrları olmadan ayakta durduklarını insanlar bilmiyordur. benim oğlum bu takımda oyuncu, bizler bu takımda mutluyuz, insanlar ellerini taşın altına koymalılar ki güzel şeyler yapılsın. sadece bayan basketbol takımı fastline sporamı kalmış, bu gün hangi kulüp para almıyorki. daha geçen seneye kadar dışarıda 800-900 tl’ye kamplar yapan kulüpler yokmuydu bunlar basketbol kulüpte fastline kulüp değilmi… Ben biliyorum ki bir çok spor kulübünde fastline spordan gidipte oynayan sporcular var. basketbola alt yapıda hizmet veriyor. bunuda sponsorsuz aidatlarıyla yapıyor. Bizler veliler olarak Kulübümüzün yanındayız. Bizler yine paramızı vererek sporcularımızı oynatacağız. Spor okulları yapıp paraları cebe indiren kulüpler var en azından o 3-4 ayda verilecek parayla bizim sporcularımız liglerde kötü alışkanlıkları olmadan oynuyorlar. ama diğerleri gibi spor okullarından paralar kazanıp hep salonda antrenman yapıp kulüpleri zengin edenlerde mevcut. biz veliler memnunuz. bence herkes kendi işine baksın.

 13. Yztn dedi ki:

  Öncellikle konuya hassasiyetin için teşekkür ederim. Aslında bu işi çözmek zihinde bitiyor. Sen yaşatmaya çalıştıkça yok etmeye çalışanlar elde birşey bırakmıyor. Ama Fastline spor kulübünün bu konudaki tutumu hiç etik ve yakışır değil. Madem bu konuda suçlusun kabulleneceksin ki ne kadar mert olduğunuzu anlayalım. Yorumlarda Sevgili Yavuzun açıklamasıda resmi nitelikle daha neyi inkar ediyorsunuz anlamıyorum…

 14. rooster dedi ki:

  Arkadaşlar burda fastline’ı konuşurken asıl meseleyi unutuyorsunuz.Konumuz Bursa’daki bayan basketbolu.Bunun için birşeyler yapmalıyız.

 15. Özcan ÇAKAR dedi ki:

  Öncellikle şunu belirtmeliyim ” Burada Fastline adını karalamak veya Fastline’ni tartışmak gibi bir niyetimiz yok sadece basit bir eleştri. Ama görüyorum ki yorumların konuyla alakası kalmamış.Sadece durumu anlatma amaçlı bir yazıydı. Lütfen sorunları nasıl çözeriz onu düşünün. Fastline’a teşekkür ederiz erkek basketboluna katkı sağladıkarı için ve lütfen konuyla alakalı yorumlar yapalım saygı ve sevgi çerçevesinde…Sevgiler…

 16. FASTLINE VE ULUDAĞ SÜPER BASKET SPOR KULÜPLERİ Spor okulu olarak hizmet vermektedir. Hiç bir sponsoru bulunmayan kulüp bu şekilde yoluna devam ederek, Türk sporuna hizmet çabası içindedir.

  Fastline Spor Kulübü
  Yönetim Kurulu

 17. fanatic dedi ki:

  Bursa Türkiye’nin 5.büyük şehridir.İmla kurallarından bi haber yazılarınızdan dolayı afakanlar basıyor.Sevgili İsmail…Bu konuda dikkat çekmeni gerçekten çok isterdim.Yazarların olaylara ve durumlara bir perdenin arkasından bakıyor.Gördüğüm üzere bir konuya akıllarına estiği çin dikkat çekiyorlar.Araştırmaya bile tenezzül etmiyorlar..

 18. Bursa dedi ki:

  Bursa 4. büyük şehirdir , neye göre 5. dediğinizi anlamadım ama ya çok eskilerde kalmışsınız ya çok saçma kıstaslarınız var.

  Fastline klübüyle bir alakam yoktur ancak dışardan eleştiri yapanların yaşları en fazla 17,18 sanıyorum.Bu işleri sadece topu potaya atmaktan ibaret görüyorlar , çok biliyorsanız siz kurun spor klübü de sizin takımlarınızda oynasınlar.Kolaydı öyle binbir çeşit insanla uğraşması , salon tutması ,antreman yapması vs. vs.

  Tamamen dışarıdan ve subjektif olarak değerlendiriyorum;
  Bayan basketboluna ilgi bu kadar az ise bunda en büyük pay bayan basketbolculara aittir diye düşünüyorum , az sporcu az takım demek.Ortada birsürü iyi bayan basketbolcu var da klüpler mi oynatmıyor sanki.

 19. Basketbol Sevdası dedi ki:

  Bursada bir çok kulüp var bunların arasında izlediğimiz kadarıyla 5 yıldır fastline sporda var benim oğlum ismini vermediğim bir kulübe fastline tarafından iyi imkanlarla transfer oldu.. insanlar biraksin fastlinela uğraşmayı, bayan bbasketbolunda neden büyük kulüplerin uğraşmadığını araştırsın, bu yazıyı yazan sevgili editörde bu fastline ismini kullandığı için de izin almışmı. kafasına göre haber yapıp yazmasın. biliyoruzki bazı haberleride editörler kafasına göre taraflı yayınlıyor. bunu da yayınlayında tarafsız olduğunuzu artık görelim, Bakın sevgili basketseverler insanların işleri güçleri yok ki saçma yazılarıyla atıflarda bulunuyorlar o yüzden bırakın hizmet veren kulüpleride oynayamayan o kadar açıkta sporcu ve öğrenci varki onlar için ne yaparız onu düşünün, fastline bu gerçekleştiriyor. her kayıt olan spor okuluna gelen öğrencisini en az 1-2 kez forma şansı veriyor. diğer kulüpler bunu yapıyormu acaba? Karşımıza hep başarıya endeksli kulüpler çıkıyor Fastline sosyal bir kulüp bence türk sporuna çok katkıda bulunuyor..

 20. Uğur Eser YALÇIN dedi ki:

  Editör kardeşim tebrik ederim ele aldığın konu önemli ve seninde gördüğün gibi ilgi çekiciymiş. Ama bakıyorumda İnsanlar konuyla ilgilenmekten çok Fastline’i karalamaya çalışıyorlar. Konu amacını çoktan aşmış. Bakıyorum da sadece birkaç arkadaşım ciddi anlamda konuyla ilgileniyorlar.Lütfen bırakın bu gencecik adamı eleştirmeyi işinize bakın arkadaşlar. Kütahya antrenör kursunda tanışmıştık ve ayak üstü bu sorunlardan konuşmuştuk seninle….Sevgiler

 21. demet 6 dedi ki:

  bence dsi küçük bayan takımı bu sene fazla bir sey basaramadıysada seneye herseyi tam olarak basarıcak çünkü bu sene daha yeniydiler

 22. selim alp dedi ki:

  bursada bayan basketbolu mu?

 23. aslıhan dedi ki:

  bence spR bndee bursa büyükşehire gidiyorum baskete herkese tafsite ediyorum ben 1.82 boyundayım basketciim ..:)

 24. . dedi ki:

  şuan mınıkler liginde mücadele eden dsi nilüfer spor klubu oyuncuları iyi bir performans gösterip lıgi üst sırada bıtırdi bu sonuç tamamen yeni teknık ekıp ve oyuncuların iyi çalısmaları ile çıkan sonuçtur ve ben inanıyorum kı bu 98-99 jenarasyonu ılerıde ligi hep en üst noktada bıtırecek ” dsi biz be selım abımsız hıc bırsey yapamaz” diyen oyuncularda yanıldıklarını görecektir ;)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.