AYIN KONUĞU UYGULAMASI BAŞLADI-SUATCAN ÜNAL

Suatcan Ünal, Oyak Renault, Yeşim

Basketligi olarak artık her ay Bursa basketbol alt yapısından bir bay bir de bayan basketbolcu adayımızı sizlere tanıtacağız. Buradaki ilk amacımız minik basketbolcu adayı arkadaşlarımıza örnek olabilecek sporcuları tanıtmak. Bu anlamda erkek basketbolundan ilk konuğumuz Oyak Renault Spor Kulübü oyuncusu Suatcan ÜNAL. Suatcan’ı sizlere tanıtmaya başlamadan önce hemen kendi düşüncelerimide paylaşmak istiyorum. Suatcan ile gerek antrenman gerek ise sosyal hayatta birkaç defa aynı ortamda bulundum. Kendisi çok sevdiğim olgun ve karakterli bir yapıya sahip bir oyuncu. Zaten takım arkadaşları ve yakın çevresi tarafından çok sevilen bir isimdir. Suatcan’ı tanımaya başlıyalım. 1993 yılında Bursa’da doğan ve basketbola 2000 yılında Tofaş’ta başlayan ve ilk müsabaka heyecanınıda burada yaşayan Suatcan Ulaş KAPLAN, Fahri GÜLER, Ali URUK, Gürkan EROKTAY gibi Bursa basketbolunun ideal antrenörleriyle çalışma şansı yakalayan sporculardandır.
Tofaş Spor Kulübü’nde Türkiye şampiyonluğu, Türkiye 2.liği ve Bursa şampiyonluklarında bu kadrolarda yer almıştır. Geçen sezonu Final Gençlik ve Spor Kulübü’nde geçiren Suatcan, bu sezon başı Oyak Renault Spor Kulübü’ne dahil oldu. Takıma kısa süredeki uyumu ve performansındaki artış kulübünü oldukça memnun ediyor. Oyak Renault Spor Kulübü altyapı menajeri ve sorumlusu Berker KARMIŞ, Suatcan ile ilgili şunları söyledi.
”Suatcan takıma katıldığı günden itibaren oyunculuğu ve karakteriyle takımımıza pozitif katkı yapan bir oyuncu performansının yanında kişiliğiylede kendini bizlere ve takımına çok kısa zamanda sevdirmeyi başardı. Umarım uzun yıllar beraber çalışma fırsatımız olur ve onu çok iyi yerlerde görürüz.”
Ailesininde Suatcan’a destek olması hemen hemen her maçına gelmesi Suatcan’ın performansının yükselmesinde çok önemli rol oynuyor diye düşünüyorum.
Kendisine sportif ve sosyal hayatında basketligi ekibi olarak başarılar diliyoruz…

suat2

Boy: 1.94
Kilo: 93
Mevki: 4-5
Hobilerin: Müzik – bilgisayar – Basketbol
Sevdigin yemek: Hepsi
Sevdigin film: Recep İvedik . . – Kutsal Damacana – Coach Carter
Sevdigin müzik grubu: R.E.M. – Lady GaGa – Manchester Orchestra
Örnek aldıgın basketbolcu: Tim Duncan – Nedim dal
Boş zamanlarında neler yapıyorsun?: Arkadaşlarımla dışarı çıkarm – bilgisayar acarım.
Basketbol senin için ne demek(tek kelimeyle): Mücadele

 

Özcan ÇAKAR
ozcancakar@basketligi.com

Sosyal Ağlarda Paylaşın

“AYIN KONUĞU UYGULAMASI BAŞLADI-SUATCAN ÜNAL” için 4 cevap

 1. bursalem dedi ki:

  bravo suat.

 2. Ahmet ÜSTÜNER dedi ki:

  Suatcan seninle gurur duyuyoruz.Süpersin

 3. .bryant.#11 dedi ki:

  TEbrikkkk ettimm suatcan

 4. ıko dedi ki:

  bravo suat seni iyi yerlerde görmek istiyoruz

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.