SERKAN ERDOĞAN : ANTALYASPOR AĞIR FAVORİ

TOFAŞ Gelişim koçu Serkan Erdoğan TB2L’nin diğer yenilgisiz takımı Antalyaspor ile oynayacakları maç öncesinde oyuncularının iyi bir takıma karşı mücadele vermek için sabırsızlandıklarını belirtirken, “Kabul etmeliyiz ki Antalyaspor ağır favori.” dedi.

Öncelikli hedeflerinin TOFAŞ’a ve TBL takımlarına oyuncu yetiştirmek olduğunu söyleyen Erdoğan şöyle devam etti:
“Kadromuzdaki oyuncular geçen sezon fazla süreler alamamışlardı. Onları iyi oyuncu olmaktan uzak olmadıklarına ikna ettik. Benim onlardan beklentilerimi anladılar ve her maç üzerine koyarak ilerlemeye başladık. Bu takım illa bu sezon TBL’ye çıkacak diye bir saplantımız yok, önemli olan doğru basketbol oynamalarını sağlamak. Bunu yaptığımızda bu sezon olmazsa önümüzdeki sezonlarda nasıl olsa TBL’ye yükselecekler.”

TOFAŞ A Takımı’nda da yer alan oyuncuları takvime bağlı olarak her zaman kullanamadıklarını, Muhsin Yaşar’ın bundan sonra sadece A takım kadrosunda yer alacağını belirten Erdoğan, “Antalyaspor’un ağır favori olduğunu kabul etmek zorundayız. Bunu da rakibi yumuşatmak için söylemiyorum, bu bir gerçek. Ancak kapasite ve deneyim farkı olsa da oyuncularımız iyi bir rakibe karşı oynamak için sabırsızlık içindeler. Mümkün olduğu kadar oyunun içinde kalmaya çalışacağız.”

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.