ANTALYA “6’LIYI” TUTTURDU

Ansen Ertem, Basketligi
2 aydır deplasmanda olmak zormuş gerçekten. Zorluk derken maç izleyememekten bahsediyorum. İstanbul’a gittim Abdi İpekçi suya boğuldu. Galatasaray-Fenerbahçe maçına gidecektim evim salona çok uzak olduğu için son anda gitmekten vazgeçtim. Bu uzaklığa ilk defa sevindim çünkü bu yazıyı mosmor suratla yazmaktan hoşlanmayacaktım:)
Son izlediğim maçta anladım ki Bursa’yı özlemişim. Gerçekten.Tofaş-Antalya maçı da heyecanı açısından bana hoş geldin hediyesi oldu. Tofaş, Antalya’yı ağırladı bu hafta. Antalya da bize sıcak havasını getirdi getirmesine de Tofaş’ın puanlarını da götürdü giderken. Nejat Sayman olmadığım için maçın başında anlatacak bir şey bulamıyorum:). Yani anormal bir durum yok o anda. Tofaş ev sahibi, oyuna hakim, rahat bir maç oynuyor; ama sonra bir Amerikalı çıkıyor orataya. Adam basketbol oynamıyor o anda. Hipnoz durumunda resmen. Bir basketbol maçında görebileceğiniz her hareketi yapıyor nerdeyse. Smaç basıyor, ribaund alıyor, içerden dışardan şut atıyor. Savunma-hücum ribaundu, asist, mvp bu terimler 6 numara’yla bir oluyor o anda. Herkes şok tabii. Saç baş yoluyor. Tofaş da adeta Brian Greene’ye inat oynuyor; ama maçı Antalya alıyor. Geriye de bir kaç sayılık fark, Brian Greene, adamları ve double double kalıyor. Seneye inşallah.

Bu arada şimdi 2009’un son yazısını yazdığımı fark ettim. Çok heyecan vericiymiş meğersem. 2010’a girerken çığlık atmamıza, kendimizi şaşırıp istem dışı hareketler yapmamıza daha 3 gün var; ama ben şimdiden herkesin yeni yılını kutluyorum.2009’a ben kendi adıma aduket diyorum, sizi bilemem. Herkese huzurlu, mutlu, basketbol dolu yıllar diliyorum. Basketbolu seven herkes maç izlerken uyuya kalsın, salonlarda yaşlansın inşaallah.:)

Sosyal Ağlarda Paylaşın

“ANTALYA “6’LIYI” TUTTURDU” için 2 cevap

  1. Mustafa dedi ki:

    Yazılarınızı çok beğeniyorum. Bu yazınızda çok güzel olmuş. Tofaş’ın bu maçı kaybetmesine çok üzüldüm. Deplasmanda aldıkları galibiyetler boşa gidiyo sürekli…

  2. semih ertem dedi ki:

    Sevgili Ansenim;Yazıların gittikçe güzelleşiyor.Tebrik ederim.2010 yılında sana mutluluk ve güzel basketball seyirleri dilerim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.