ALTYAPI’DA KONUĞUMUZ ONUR ÇALBAN

onur

Altyapı’da başlattığımız ayın konuk oyuncusu uygulamasında konuğumuz Pınar Karşıyaka’nın yükselen yıldızı Onur ÇALBAN. Bu sene A takımlada çıkma başarısı gösteren,Beko Basketbol ligininde en genç oyuncusu seçilen Onur, Fiziği ve çalışma azmi ile dikkat çekiyor. 24 Defa  Yıldız Milli takım forması giyen Onur bu yaz Bursa’da gerçekleştirilen Genç Milli takım kampıdada yer aldı.

onur1

1993 yılında İzmir’de doğan Onur ÇALBAN, Aktif Basketbol hayatına İzmir Gaziemir Belediyesinde başladı ve 2 sezon sonra Uşakta düzenlenen Yıldız B Milli takım kadrosuna seçilerek dikkatleri üzerine çekti ve o dönem Karşıyaka spor kulübüne transfer oldu.

Türk Baksetbolunun ilerki dönemlerde belkide en büyük kazançlarından biri olacaktır. Tabi bunu gösterecek olan zaman ve bu zaman içerisinde Onur’un çalışma azmi,istekliliği…Henüz 16 yaşında,2.07 boyunda ve 1.lig kadrosunda yer alıyor. Yani henüz birşeyleri gerçekleştirmesi için erken ama aldığı yol çok önemli… Kendisine Hedeflerini sorduğumuzda ise Milli takımlarda devamlılık sağlamak ve Ligde değerli bir oyuncu olmak istediğini dile getirdi.

Boy: 2,07
Kilo:95
Mevki:5
Hobilerin:Gezmek bilgisayar oynamak.
Sevdigin yemek: Makarna,Mantı
Sevdigin film: yüzüklerin efendisi
Sevdigin müzikler: herşey dinlerim
Örnek aldıgın basketbolcu:mehmet okur
Boş zamanlarında neler yapıyorsun?: gezmek,dinlenmek,bilgisayar oynamak
Basketbol senin için ne demek(tek kelimeyle): mücadele etmek

Kendisine Basketligi Ekibi olarak Basketbol yaşantısında başarılar dileriz…

onur2

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.