A MİLLİLER İLK HAZIRLIK MAÇINDA İTALYA İLE KARŞILAŞTI

Olimpiyat Elemelerine hazırlanan A Milli takımımız kamp yaptığı İtalya’da ilk hazırlık maçını yaptı. Millilermiz ev sahibi İtalya’yla karşılaşırken yapılan anlaşma gereği her periyotta skor tabelası sıfırlandı. İtalya 3 çeyreği üstün tamamlarken, milli takımız sadece 2. çeyrekte daha fazla skor üretti.

İlk periyota iyi başlayan Ay Yıldızlılarımız özellikle Ender Arslan’ın penetreleri ve Semih Erden’in de pota altından bulduğu sayılarla etkili oldu. 4.dakikası 6-6 eşitlikle geçilen mücadelede ilk periyotu millilerimiz 19-13 geride tamamladı.

İkinci çeyrekte A Milli Erkek Takımımız, hücumda topu iyi çevirirken, savunmada da rakibine kolay sayı şansı vermedi. Can Mutaf’ın dış atışlardaki isabetiyle skor üreten milliler, 8.dakikada 20-13’lük üstünlüğü yakaladı. İkinci periyotu Ay Yıldızlılarımız 22-18 önde kapattı.

Üçüncü periyotta Semih Erden ile boyalı alana top indirdiğinde etkili olan millilerimizde, ön alanda da Mehmet Yağmur ve Kenan Sipahi ikilisi baskı yaptı. Ancak hücumlarda Hackett ile basketler bulan İtalya, üçüncü periyot sonunda durumu 18-9’a getirdi.

Karşılaşmanın dördüncü periyotunda iki takımda atışlarında isabet bulmakta zorlanınca, 5.dakikada skor 6-6’ya geldi. Ömer Aşık ve Semih Erden’in birlikte dakika aldığı bölümlerde çemberi iyi koruyan Ay Yıldızlılarımız, buna karşın hücumda istediği basketleri bulamadı. Dördüncü periyotu İtalya, 21-15 önde tamamladı.

basketball.com.tr

1466011607trento7trento9

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.