2010 DÜNYA ŞAMPİYONASI GRUPLARI BELLİ OLDU

10

2010 FIBA Dünya Şampiyonası kura çekimi bugün İstanbul Çırağan Sarayı’nda gerçekleştirilirken, 6’şar takımlı 4 grup belli oldu.

Kura çekiminde gruplar şu şekilde oluştu;

A GRUBU
(Kayseri)
B GRUBU
(İstanbul)
C GRUBU
(Ankara)
D GRUBU
(İzmir)
Arjantin
ABD
Yunanistan
İspanya
Sırbistan
Slovenya
TÜRKİYE
Fransa
Avustralya
Brezilya
Porto Riko
Kanada
Almanya
Hırvatistan
Rusya
Litvanya
Angola
İran
Çin
Yeni Zelanda
Ürdün
Tunus
Fildişi Sahili
Lübnan

gerçekleştirilecek.

Grup maçlarını Ankara’da oynayacak A Milli Takımımız, Yunanistan, Porto Riko, Rusya, Çin ve Fildişi Sahili ile C Grubu’nda mücadele edecek.

Arjantin, Sırbistan, Avustralya, Almanya, Angola ve Ürdün’ün yer aldığı A Grubu’nda maçlar Kayseri’de oynanacak. Son Olimpiyat Şampiyonu ABD ise 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda B Grubu’nda mücadele edecek. İstanbul’da oynanacak B Grubu’nda ABD dışında, Slovenya, Brezilya, Hırvatistan, İran ve Tunus yer alıyor.

Son Avrupa Şampiyonu İspanya ise D Grubu’nda mücadele edecek. İzmir’de maçlarını yapacak D Grubu’nda İspanya’nın dışında, Fransa, Kanada, Litvanya, Yeni Zelanda ve Lübnan takımları mücadele edecekler.

İlk turda her takım 5 maç yaparken, toplam 60 müsabaka oynanacak. Gruplarda ilk 4 sırada yer alan takımlar Sekizli Final Turu’na yükselecek ve şampiyona elemeli formatta devam edecek.

İlki 1950 yılında gerçekleşen Dünya Şampiyonası’nın 16.’sı ülkemizde gerçekleştirilecek. Dünya Şampiyonaları’nda 7 farklı ülke mutlu sona ulaştı. Sovyetler Birliği, Yugoslavya ve ABD’nin 3’şer şampiyonluğu bulunurken, 2006 yılında Japonya’da gerçekleşen son organizasyonda İspanya mutlu sona ulaşmıştı. Ülkemizde gerçekleştirilecek 2010 FIBA Dünya Şampiyonası’nda şampiyon olacak takım otomatik olarak 2012 yılında Londra’da yapılacak Olimpiyatlara katılma hakkını elde edecek.

Sosyal Ağlarda Paylaşın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Maç Sonuçları & Canlı Skor ortaklığıyla sunulmaktadır.